Segesta se dobro namučila za već upisane bodove

U devetom kolu 3. NL centar Tondach gostovao u Sisku kod Segesta

U devetom kolu 3. NL Centar Tondach je gostovao u Sisku kod lidera prvenstva Segeste i upisao poraz od 3:0 uz napomenu da su se igrači Segeste, apsolutni favoriti u ovom susretu, dobro pomučili da bi došli do sva tri boda i možda je pobjeda izražena prevelikom razlikom

U prvih pola sata premoć domaćina ali obrana Tondacha na čelu s golmanom Martinecom lakoćom rješava te situacije!

U periodu od 30. do 36. minute gosti iz Bedekovčine dolaze nakon kontre do dvije izgledne prilike ali bez učinka te još jedan odličan udarac u tom mini pritisku Marka Mlinarića s 25 metara tik pored gola i najvjerojatnije je da bi golman Segeste imao velikih problem ada ukroti taj udarac da je išao u okvir vratiju!

No, tada dolazi do momenta kada se pokazuje iskustvo i što sve ono donosi. Naime, već u slijedećem nastala je  gužva u gostujućem šesnaestercu te lopta dolazi do Costa Lime koji lagano zabija za 1-0.

Odmah nakon gola gosti prijete odličnim udarcem ali se rezultat do kraja prvog poluvremena nije mijenjao te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

Početak drugog poluvremena prolazi u izjednačenoj igri da bi nakon kornera u 53.  minuti domaći poveli 2-0 i kaznili zaspalu obranu Tondacha!

Nakon toga gosti kreću odlučnije ali odličnu šansu Frtalja brani domaći golman. Uz još nekoliko pokušaja igrača Tondacha bilježimo udarac Mlinarića koji lagano zaustavlja domaći vratar. U nastojanju da smanje rezultat gosti atakiraju prema vratima Segeste ali iz jedne kontre nakon ubačaja sa strane i lijepim golom glavom primaju i treći gol.

Do kraja utakmice mreže su mirovale i nakon 90. minuta na semaforu je pisalo Segesta 3. Tondach 0.

Utakmicu desetog kola 3. NL Centar Tondach igra ( ovo mu je deseta uzastopna  utakmica na gostovanju, op.a. ) u Svetom Ivanu Zelini kod Zeline a susret se igra u subotu, 14.10 u 16,00 sati.

Segesta – Tondach 3:0

SISAK. Gradski stadion. Gledatelja: 150. sudac: Antonio Kožerec ( Samobor ). Pomoćnici: Albert Trstenjak ( Samobor ), Dario Ašćić ( Velika Gorica ).

Strijelci: 1:0 Costa Lima 36'; 2:0 Murati 53'; 3:0 Pličanić 83'.

Segesta: Zrinšćak, Burmudžija, Kopić, Đurić ( 79. Solomun ), Živčić ( ( 46. Murati ), Costa Lima, Martinović ( 66. Pličanić ), Radošević, Đurak ( 79. Kesić ), Kapac, Zlatunić ( 66. Pušić ). Trener: Zoran Buinac.

Tondach: Martinec, Kralj, Hendija, Mlinarić, Borovčak,  Boronjek ( ( 64. Cvilko ), Frtalj, Frančina, D. Bosec ( 74. I. Bosec ), jurina ( 49. Zrnc ), Usmiani. Trener: Srećko Mlinarić.