[U M. BISTRICI PRVENSTVO HRVATSKE ZA PROFESIONALNE VOZAČE] : Ukupni pobjednik Josip Jurakić

Hrvatska udruga vozača i autoservisera organizirala je Prvenstvo profesionalnih vozača Hrvatske pod nazivom ''Pokaži što znaš''

Hrvatska udruga vozača i autoservisera organizirala je Prvenstvo profesionalnih vozača Hrvatske pod nazivom ''Pokaži što znaš'', i to u Mariji Bistrici jučer, na parkiralištu kod bivše ''Tehnomehanike''. Prije početka samog natjecanja nekoliko uvodnih riječi izrekao je predsjednik Hrvatske udruga vozača i autoservisera Stipan Matoš, a samo prvenstvo otvorio je načelnik Općine Marija Bistrica Josip Milički. Prvenstvo je održano u dva dijela, teoretski dio – provjera znanja prometnih pravila i propisa putem testova i praktični dio – ocjenjivanje vještine upravljanja različitim kategorijama motornih vozila na prometnom poligonu s nizom prepreka.

Ukupni pobjednik Josip Jurakić, kod vožnje tramvajem uspješnije vozačice

U 6 kategorija u Mariji Bistrici nastupilo je 50 natjecatelja, od čega dvije vozačice iz 5 Udruženja vozača i autoservisera (UVA) i to ZET Zagreb, Čistoća Zagreb, Vodoopskrba i odvodnja Zagreb, Gradski prijevoz putnik (GPP) Osijek i Autoprijevoz (AP) Varaždin.

U Zagrebu je održan i natjecateljski dio kategorije tramvaja koji je protekao u ženskoj dominaciji. Slavila je Monika Barbarić, ispred Danijele Vrdoljak i Branislava Antonića, svi iz ZET-a. U kategoriji kombi vozila pobijedio je Željko Hlad (ZET), u kategorijama kamiona cestara i kamiona preko 12,5 t slavio je Josip Jurakić (ZET), u C1 kategoriji kamiona od 7,5 do 12 t slavio je Nikola Janković (Čistoća). Kod kamiona s prikolicom prvi je bio Tomislav Kralj (Vodovod i odvodnja), a kategoriji autobusa Mario Cicnjak (ZET). Ekipno ZET je slavio u 5 kategorija, a Vodovod i odvodnja i Čistoća u po jednoj. Jedna od dvije natjecateljice u Mariji Bistrici Ivana Hleb Đorđić (Čistoća) osvojila je 2. mjesto u kategoriji C2. Na kraju su podijeljeni i pehari za tri najbolja rezultata gledajući sve kategorije osim tramvaja. Najmanje negativnih bodova sakupio je Josip Jurakić, drugi je bio Željko Hlad, a treći Antonio Mužek, svi iz ZET-a.