Drašković skinuo penal za vrijedan bod Straže

4. NL – središte skupina A: 17. kolo: Ravnice – Straža 0:0

Straža je u 17. kolu 4. NL središte skupina A imala jako teško gostovanje kod Ravnica. Nakon poraza u prvom nastupu na proljeće od Zagreba, stiglo je još teže gostovanje kod ekipe koja se za dva zagorska predstavnika bori za naslov. Na otvaranju proljetnog prvenstva Ravnice su gostovale kod Devetke i pobijedile sa visokih četiri gola i jednim primljenim, tako da je Straža otišla u Zagreb sa velikim strahopoštovanjem. Početak utakmice to je i sugerirao postavljanjem na terenu. Ravnice su pritiskale, kontrolirale posjed, međutim bez konkretnih prilika ili udarca na gol. Straža je čak u prvom poluvremenu imala dvije lijepe kontre, ali je falio zadnji pas da postigne pogodak. Prvo poluvrijeme bez izglednih prilika, ali velika dominacija Ravnica. Drugo poluvrijeme domaćin još više pritišće, potisnuo je igrače Straže u njihovih šesnaest metara. Probijali su strane, prolazili kroz sredinu, ali u tih 25 minuta drugog djela gostujući vratar Krunoslav Drašković bio je bez intervencije. Ključni trenutak dogodio se u 77. minuti kada je Kosić premiješao gostujuću obranu i kod pokušaja udarca, Petrović radi prekršaj za najstrožu kaznu. Loptu uzima kapetan domaćih Abramović, puca, međutim Drašković ga čita i brani njegov udarac i ostaje rezultat 0:0. Domaćin je pokušao još par minuta pritisnuti, ali se ispuhao, tako da je zadnjih par minuta Straža se oslobodila pritiska i stvorila par lijepih akcija koje nisu realizirane. Momčad Ravnica u ovu utakmicu ušla je lako ćemo, Straža se postavila čvrsto i Ravnice sa vrhunskim igračima za taj rang natjecanja teško da može pobijediti i predzadnjeg ako se ne daje 100%. Teren je bio mokar i sklizak, a suđenje Davora Bartola bilo je odlično, dodijelio je jedan žuti karton i opravdano dosuđeni kazneni udarac za domaćine, ali je bio neprimjetan i pustio da se igra nogomet. U 18. kolu Straža će dočekati Devetku.