[FOTO] MNK Jesenje prvak!

MNK Jesenje ugostilo izravnog suparnika za prvo mjesto II. HMNL SJEVER - MNK Bjelovar

U izravnom srazu dvije najbolje malonogometne ekipe II. HMNL SJEVER domaći igrači MNK Jesenja uvjerljivo su sa 6:2 svladali svoje goste iz Bjelovara.

Ovim rezultatom postali su prvaci druge lige i sada ih očekuje rulet kvalifikacija za ulazak u I. HMNL. Od prve minute susreta malonogometaši Jesenja preuzeli su potpunu inicijativu i bez ikakvih problema dolazili u gol prilike. Već u 3. minuti Denis Švaljek pogađa mrežu nemoćnog Livančića. Nakon toga njemu su se pridružili Josip Cvilko, najbolji strijelac kluba s 20 pogodaka, i Vincelj tako da se na odmor otišlo rezultatom 3:0.

Dvorana Srednje škole u Krapini bila je puna, a i gosti iz Bjelovara imali su odličnu podršku svojih navijača koji su na početku drugog poluvremena gromoglasnim navijanjem željeli „gurnuti“ svoju ekipu prema aktivnom rezultatu. NO, ovakava atmosfera u dvorani ne zbunjuje domaće igrače već uporno opsjedaju gol gostiju i preko Denisa Švaljeka i Alena Kovačeca dolaze u visoko vodstvo od 5:0.

Tada trener gostiju, 13 minuta prije kraja susreta, vadi golmana i ide na rizik. Iznenađujuće  je da je ovaj potez gostujućeg trenera zbunio domaće igrače i pomalo su izgledali zbunjeni da bi u tom vrlo kratkom razdoblju „kestene iz vatre“ vadio Končevski obranivši nekoliko teških udaraca i jedan penal. Istina, gosti su uspjeli smanjiti na 5:2, ali točku na i stavlja kapetan domaćeg sastava Davor Presečki postigavši pogodak za 6:2.

I slavlje je moglo početi! Sasvim zasluženo – MNK Jesenje prvak je II. HMNL Sjever.

Nakon susreta s trenerom domaćeg sastava Damir Repinc nam je rekao: „Jako teška utakmica zbog njezine važnosti ali, sva sreća makar nismo niti sumnjali u sebe, sve se okrenulo u našu korist. Možda smo imali malu krizu minutu – dvije, 13. minuta prije kraja, ali onda je Končevski odigrao vrhunski te smo lagano priveli utakmicu kraju. Kada smo kompletni sa svim ekipama možemo odlično parirati. Sada nas očekuju kvalifikacije, čekamo imena protivnika, i naše ambicije se znaju – učiniti ćemo sve da se plasiramo u viši rang.“

KRAPINA – Dvorana Srednje škole Krapina. Gledatelja: 250. Suci: N. Jelić (Varaždin), M. Džeko (Zagreb), V. Jakovac (Zagreb). Delegat: Valter Siladi (Zabok).

MNK JESENJE – MNK BJELOVAR 6:2 (3:0)

Strijelci: 1:0 Švaljek (3); 2:0 Cvilko (8); 3:0 Vincelj (11); 4:0 Švaljek (23); 5:0 Kovačec (26); 5:1 Starčević (27); 5:2 Habalija (35); 6:2 Presečki (39).

MNK JESENJE: Končevski, Presečki, Švaljek, Vincelj, Majcenić, Kovačec, J. Habjanec, Cvilko, Lamot, Osredečki, Artić, M. Habjanec, Rumbak, Veverec. Trener: Damir REPINC.

MNK BJELOVAR:Livančić, Hajdarović, Špirak, Pleić, Orač, Starčević, Kozić, Tirić, Stanković, Habalija, Gazilj, Cvitković. Trener: Željko OSTRMAN