Rukometaši Zagorca upisali novu pobjedu

U sedmom kolu Međužupanijske rukometne lige rukometaš Zagorca ugostili su sedmoplasiranu ekipu lige Sisak 2 i upisali sigurnu pobjedu od 32:26.

[slka2]

Od prve minute rukometaši Zagorca pokazali su gostima iz Siska tko je gazda u krapinskoj dvorani. Od prvog pogotka Antonia Gradečaka za vodstvo od 1:0 razlika u korist Zagorca je rasla koju je na nekakvoj ne teško uhvatljivoj razlici držao odlični gostujući rukometaš Borna Lamza ( postigao više od polovice golova svoje ekipe, čak 14 ) te je prvo poluvrijeme završeno pristojnom razlikom za goste jer Zagorec je vodio sa samo četiri gola razlike ( 15:11 ).

U drugo poluvrijeme rukometaši zagorca ušli su još jače, agresivnije i efikasnije tako da je u 53. minuti utakmice semafor pokazivao 11 golova razlike ( 31:20 ). U preostalih sedam minuta utakmice igrali su samo gosti dok su rukometaši Zagorca odigrali taj dio dosta ležerno što se na kraju vidjelo i na konačnom rezultatu ( 32:26 ) što znači da su posljednjih sedam minuta postigli samo jedan pogodak a gosti čak šest odnosno tih sedam minuta gosti su dobili sa pet golova razlike. Izgleda će trenerica Smrekar morati malo poraditi na psihološkoj pripremi tih mladih i odličnih rukometaša jer nije ovo prvi puta da im se dogodilo – ležeran pristup i vjera u siguran rezultat ( očiti primjer je poraz prije dva kola protiv posljednjoplasirane Sloge – SN 2 ).

U pobjedi zagorca sudjelovali su: Petrović, L. Lenard, Bogdanić ( 6 golova ), P. Lenard (5), Žigman, Gradečak (6), Uroić – Varga (1), Galić (1), Pecigus (3), Kundih, Švaljek (5), Turner (1) i Merkaš (4).

Nakon sedam odigranih kola plasman prve četiri ekipe je slijedeći: 1. Iluzija (6 utakmica) 10 bodova; 2. Zagorec (7) 10; 3. Moslavina 2 (6) 8; 4. Novi Zagreb 2 (7) 7 bodova.

U slijedećem kolu, 16. prosinca, igra se derbi lige jer prvoplasirana Iluzija na svom terenu u Velikoj Gorici dočekuje drugoplasirani Zagorec.