[ZAGORSKI DERBI] Iskrić spasio bod u posljednjoj minuti utakmice

U 26. kolu IV. NL – središte Zagreb odigran „zagorski derbi“

Po za ovo doba hladnom i kišovitom vremenu, ali ipak s velikim brojem gledatelja odigran je veliki zagorski derbi između Gaja i Tondacha u sklopu 26. kola IV. NL-središte Zagreb. Na kraju svakom po bod u zanimljivoj i uzbudljivoj utakmici, u kojoj je domaćin iščupao bod doslovce u zadnjoj minuti preko Iskrića. Gosti su ostavili bolji dojam, a kad se sve zbroji i oduzme remi je realan ishod, iako moramo priznati da ni pobjeda Tondacha ne bi bila nezaslužena. Imali su gosti priliku više  i vodstvo do zadnje minute.

Tondach je na startu poprilično iznenadio Gaj i potisnuo ga je na svoju polovicu, osobito prvih 15 minuta. Odmah se vidjelo da će obrana Gaja imati puno posla s Mlinarićem i Merlin, dok su na drugoj strani nemir sijali Benčić i Oraić. Prvi je prijetio Mlinarić u 6., a potom Benčić u 9., no oba su udarca završila u bloku. U 10. minuti gosti su u jednom napadu promašili dva zicera. Frtalj je ušao s desne strane u šesnaesterac domaćih i odlično pucao, Gašparić brani, a na odbijanac nalijeće Mlinarić i pogađa vratnicu. Nakon toga domaćin je pomalo uhvatio ravnotežu, ali bez pravih šansi. U 28. minuti bilježimo dalekometni pokušaj Krebera, koji Družinec bez problema kroti. Lijepu akciju na drugoj strani pet minuta kasnije koju su započeli Merlin i Mlinarić, Frtalj završava udarcem preko gola. U 33. minuti „zicer“ imaju domaći. Blagec probija lijevu stranu, a Bobinec glavom puca u gostujućeg vratara.

I u nastavak bolje ulaze gosti. Čehulić u 47. minuti puca zamalo preko gola, da bi u 54. minuti Mlinarić i Merlin krenuli sami prema Suntešiću, no domaći stoper prisebnom intervencijom spašava čisti pogodak. Blagecov udarac u 66. minuti završava preko gola, a onda su u 71. minuti gosti poveli. Merlin je osvojio loptu na sredini igrališta i odmah dao lijevo za Mlinarića koji je poput „brzog vlaka“ prošao pokraj Krpanca  i zavrnuo u sredinu gdje Čehulić u padu zabija za 0:1. Odmah u idućem napadu na drugoj strani Vinčić dobro puca, a Družinec još bolje brani. Gosti ponovno prijete preko Mlinarića u 75. minuti, ali i Gašparić je na visini zadatka. I onda u 90. minuti izjednačenje. Oraić probija desnu stranu i ubacuje u kazneni prostor, lopta se odbija do Iskrića koji s pet metara postiže pogodak, na veliko oduševljenje domaćih navijača.

Derbi je u potpunosti opravdao očekivanja, bila je to jedna zanimljiva utakmica u kojoj su obje momčadi pokazale da su s pravom u gornjem dijelu tablice.

Davor Iskrić, igrač Gaja:“Utakmica pomalo „divlja“, a mislim da je po bod svakom realno. Znali smo kako igra Tondach, no presjekao nas je pogodak iz kontre. Mi smo previše igrali na duge lopte, što je gostima odgovoralo“.

Karlo Oraić, igrač Gaja:“Čestitam protivnicima na fer i korektnoj borbi. Neriješeno je realan ishod. Utakmica je odigrana pred velikim brojem gledatelja s obostranim prilikama. Hvala navijačima na podršci“.

Drago Bartolić, trener Tondacha: “Slično kao i na jesen. Čestitam igračima jedne i druge momčadi na fer i sportskoj borbi  i trudu. Neriješeno je realan rezultat. Mi smo bili bliže pobjedi, ali Gaj Mače je jedna ozbiljna momčad koja konkurira za 3. ligu. Kaznili su jednu našu grešku i utakmica je završila bez pobjednika“.

Mario Čehuilić, kapetan Tondacha:“Pravi zagorski derbi. Mnoštvo prekida i žustrine s jedne i druge strane. Znali smo da će biti tako. Dobro smo neutralizirali njihove prednosti, no našu nesreću u zadnjim minutama primili smo pogodak“.