Komentar 15. kolo 1. nogometna liga: I dalje gužva na vrhu

Piše: Tomislav Benčić
Nakon dva proljetna kola gužva pri vrhu prvenstvene ljestvice i dalje je ista. Sedam momčadi u vr

Nakon dva proljetna kola gužva pri vrhu prvenstvene ljestvice i dalje je ista. Sedam momčadi u vrhu poretka nalazi se unutar samo 6 bodova. Nakon prošlog kola vodeći Rudar M posrnuo je na vlastitom terenu. Iako je Rudar od 3. minute imao igrača više nakon što je Oštrcu isključen igrač, domaći to nisu iskoristili, već su sva tri boda otišla put Zlatara.

I u susjednom Radoboju pobijedila je momčad s manjkom igrača. Prvo je Radoboj u 36. minuti ostao s igračem manje, a u 70. mu je isključen još jedan. Ni to nije pomoglo Pregradi da osvoji makar bod. U utakmici Jedinstva i Straže formalno je domaćin bilo Jedinstvo iako se igralo u Humu na Sutli. Bodovi su ostali kod 'gostiju' u Humu na Sutli, a i Straža je završila utakmicu s igračem manje.

Iznenađenje kola priredila je momčad Matije Gupca. Oni su savladali Klanjec u Klanjcu. Oba gola postigli su iz kaznenih udaraca. Prvo je u 21. minuti u domaćem kaznenom prostoru srušen Kelava, dok je u 64. u Šeničnjak u svom kaznenom prostoru igrao rukom. U susjedskom derbiju Stubica je bila bolja od Oroslavja. Zagorec VT je bio prilično uvjerljiv na gostovanju u Zlatar Bistrici. Savladao je Ivančicu s čak 5:0. Gaj je s minimalnih 1:0 savladao Rudara iz Dubrave Zabočke.

Vodstvo je ponovno preuzeo Gaj, dok je nakon prošlog kola vodeći Rudar M na drugom mjestu. Zagorec VT se s 4. popeo na 3. mjesto. Napredovala je i Stubica sa 7. na 4. mjesto. Jedinstvo je palo na 5. mjesto, Ivančica na 6., a Klanjec na 7. mjesto. Rudar D zadržao je svoju 8. poziciju. Za po stepenicu više su se popeli Oštrc i Radoboj koji su preskočili Oroslavje. Matija Gubec, Straža i Pregrada su i dalje na posljednja tri mjesta.

Na vrhu liste strijelaca Stjepanu Kranjčecu se pridružio Nikola Krajačić. Oba su postigla po 13 golova.

I sljedeće kolo, koje se igra u ponedjeljak 5. travnja, donosi nekoliko zanimljivih susreta. Na rasporedu je vječiti stubički derbi.Stubica gostuje kod Matije Gupca. Zahuktali Zagorec u Velikom Trgovišću dočekuje Klanjec.Vodeći Gaj gostuje u Humu na Sutli, dok drugo plasirani Rudar M igra u Oroslavju.

S maksimalnim učinkom u proljetnom dijelu prvenstva Oštrc dočekuje u Zlataru momčad Radoboja. Pregrada dočekuje Jedinstvo, a Rudar D Ivančicu.