Komentar Stubica - Gaj 1:2: Gaj nezadrživo juriša

Derbi susret 19. kola 1. županijske nogometne lige između Stubice i Gaja nije donio lijep nogomet, već pravu rovovsku bi

Derbi susret 19. kola 1. županijske nogometne lige između Stubice i Gaja nije donio lijep nogomet, već pravu rovovsku bitku, jednu čvrstu, a na trenutke i pregrubu igru. U cijeloj utakmici malo toga se imalo za vidjeti.

Prvi dio susreta pripao je domaćinu. Stubica je imala inicijativu, ali su teško stvarali prilike. I uz dominaciju domaćih prvu izgledniju priliku imaju gosti u 11. minuti kad Bingula puca glavom preko gola.

Domaći ipak uspijevaju doći do toliko željenog vodstva. Martinić je izveo korner s desne strane, a Fistrić glavom pogađa same rašlje za 1:0. Mogli su domaći i povisiti svoje vodstvo u 34. minuti kad je Grabušić sam izbio pred gostujućeg vratara, no umjesto da puca Grabušić je nepotrebno petljao s loptom, dovoljno da Strahonja istrči i ukliže po loptu.

Niti u drugom poluvremenu nismo vidjeli ljepši nogomet, a razlika je bila u tome što su sad dominirali gosti. Oni su svoju dominaciju mnogo brže materijalizirali. Već u 11. minuti nastavka rezultat je poravnat. Jakopec je probio desnu stranu i prebacio istrčalog vratara Stubice Katanića. Skoro sa same gol linije loptu kratko odbija Đurđević, ali samo do Babića koji silovitim udarcem trese mrežu.

Sredinom drugog poluvremena uspjela je Stubica pohvatati konce igre i stvoriti pritisak prema golu gostiju. Vrlo blizu novom vodstvu domaći su bili i u 80. minuti kad nakon kornera Martinića Petriško glavom puca za malo pored gola. I tri minute kasnije domaći su u napadu, no obrana gostiju ispucava loptu daleko prema naprijed gdje do nje dolazi Jakopec koji brzim prodorom dolazi do domaćeg kaznenog prostora i puca. Lopta odlazi skroz na suprotnu stranu gola, udara u stativu i od stative se odbija u gol.

Pred sam kraj utakmice rezultat je mogao poravnati Grabušić no nakon njegovog udarca lopta je prošla uz gol liniju i završila van granica igrališta.

Spomenut ću još na kraju da je sudačka trojka na čelu s glavnim sucem Skozritom odlično odradila svoj posao i o suđenju su se pohvalno izrazili i domaći i gosti.