Mladost jesenski prvak

U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva u jutarnjem terminu Mladost je savladala Ivančicu i pobjedom potvrdila prv

U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva u jutarnjem terminu Mladost je savladala Ivančicu i pobjedom potvrdila prvo mjesto u poretku. Iako je Rudar iz Mihovljana imao šanse preuzeti vrh tablice ukoliko uvjerljivo u derbiju kola savlada svog imenjaka iz Dubrave Zabočke, to im nije pošlo za rukom.

U Dubravi Zabočkoj domaćin je bio bolji točno toliko koliko im je trebalo da preteknu imenjaka iz Mihovljana u poretku. Jedan od derbija začelja igran je u Svetom Križu Začretju. Tamo je viđena utakmica u kojoj se pobjednik nije znao do kraja. Domaći su poveli preko Radovečkog, da bi Lovrek smanjio. Ostalo su riješile dvije devetke. Prvo je devetka gostiju Lovrek do kraja prvog poluvremena postigao dva gola i doveo Klanjec u vodstvo 3:1. U drugom poluvremenu domaća devetka Vincelj postiže hat-trick za pobjedu Jedinstva 4:3.

U drugom derbiju začelja Stubica je s minimalnih 1:0 savladala Omladinac. Zahvaljujući visokoj pobjedi nad Stražom, Oštrc je i dalje visoko plasiran u poretku i tek je 5 bodova iza vodeće Mladosti. U Radoboju je Radoboj dočekao Inkop. Za goste je nakon nekog vremena dres obukao i trener Pozaić i zaigrao od prve minute. Možda je baš to presudilo što je Inkop osvojio sva tri boda na gostovanju. Iako smo u Oroslavju očekivali neizvjesnu utakmicu domaćin je uvjerljivo savladao goste iz Velikog Trgovišća.

Trenutni poredak na prvenstvenoj ljestvici jamči nam neizvjesno nogometno proljeće. Kako u borbi za vrh tablice, tako i u borbi na dnu poretka. Prvenstveno kad se još uvijek ne zna kako će izgledati sustav natjecanja u sezoni 2011/12.

Prema neslužbenim informacijama najvjerojatnije će sve ostati kao i do sada, pa bi novi sustav natjecanja krenuo tek od sezone 2012/13. U tom bi slučaju manje klubova ispalo iz prve lige.

Neizvjesno je i na vrhu. Vodeća Mladost ima 3 boda prednosti ispred dva Rudara i Oroslavja, dok Oštrc zaostaje 5 bodova. Devet bodova zaostatka, što nije nedostižna prednost, imaju Zagorec VT, Inkop i Radoboj.