Pobjeda Gaja za treću ligu

Prije same utakmice sve je bilo kristalno jasno. Gaju je trebala pobjeda da rezultatom izbori pravo nastupa u 3. HNL. Hoće li stvarno tamo i nastupati to je druga priča.

Hladan tuš za goste već u prvom napadu domaćina. Daleko ispucanu loptu prema Sedak Benčiću Bandić izbija u aut. Mikac rukom ubacuje loptu u igru, a nakon što gosti kratko odbijaju loptu ona dolazi do Sedaka koji prekrasnim udarcem trese gostujuću mrežu. Rano vodstvo domaćih odsjeklo je noge gostiju i na početku igra samo jedna momčad - Gaj.

U 3. minuti Iskrić izvodi slobodan udarac, a vratar gostiju Živković izbija loptu daleko u aut. U 5. minuti ponovno Iskrić izvodi slobodan udarac, a ovaj put Bobinec glavom puca pokraj gola. Još jedan pokušaj Iskrića bilježimo u 8. minuti. Ovaj put iz igre, ali Živković brani. Tek u 15. minuti gosti prvi put pucaju po domaćem golu, ali udarac Nikolovskog Katanić s lakoćom brani.

Gosti malo po malo uspostavljaju ravnotežu na terenu, pa čak i preuzimaju inicijativu. Međutim previše kombiniraju, a premalo pucaju. Ipak u 24. Vukdelija se odvažio na udarac i pucao preko gola. U 35. minuti brz prodor Iskrića koji gura loptu  kroz noge gostujućeg vratara i već je 2:0. Do kraja poluvremena spomenimo udarac Suneka prema domaćem golu, ali neprecizan, te odličan udarac Jakopca, ali malo previše iskosa te i on promašuje gol.

U drugom poluvremenu lopta je i dalje uglavnom kod gostiju. Još jednom Sunek puca u 49. minuti, no Katanić brani. 3:0 postavlja Jakopec u 75. minuti susreta. Katanić je daleko ispucao loptu koja dolazi do Jakopca. Jakopec prolazi Večenaja, dolazi do vratara Živkovića i pored njega šalje loptu u gol. Do kraja susreta tek blijedi pokušaj gostiju u 81. minuti kad Silić puca preko gola.

Izjava

Zvonko Srečić, predsjednik NK Gaj: Za mene kao predsjednika NK Gaj Mače ovo je bila jedna kvalitetna utakmica. Dogodilo se ono što smo priželjkivali. Fenomenalan scenarij. U prvoj minuti smo postigli gol i mislim da je taj gol usmjerio samu utakmicu. Na samom terenu, po meni, protivnik je bolje stajao, no međutim mi smo bili efikasniji i iskoristili smo svoje prilike i zasluženo pobijedili. Po rezultatima ostvarili smo plasman u 3. ligu. A sad neka Hrvatski nogometni savez vidi da li Gaj kao takav može ići dalje. Smatram da Gaj to po rezultatima zaslužuje, a kaj se bu dogodilo bumo videli.

GAJ - ZET 3:0 (2:0)
MAČE: Igralište NK Gaj. Gledatelja 200. Suci: Danijel Tomačić (Draganić), Boris Rendulić (Ogulin), Neno Tonković (Karlovac), Goran Bašić (Zagreb). Delegat: Slavko Tepuš (Donja Šemnica)

STRIJELCI: 1:0 - Sedak 1', 2:0- Iskrić 35', 3:0 - Jakopec 75'

GAJ: Katanić, Benčić (od 85' Krpanec), Bandalo, Mikac, Trčak, Čehulić, Sedak, Bobinec, Iskrić (od 83' D. Dumbović), Sedak Benčić (od 88' M. Dumbović), Jakopec. Trener: Mario Babić

ZET: Živković, Francetić, Bandić (od 43' Biškup), Bakran, Večenaj, Gorše, Vugdelija, Sunek, Silić, Mrnjavac (od 70' Strjački), Nikolovski (od 70' Starčević). Trener: Dino Franičević