[GOLUBOVEC-MATIJA GUBEC] Golubovec je drugi finalist kupa

Finale zagorskog cupa je na rasporedu 5. lipnja u 17.30 sati

U četvrtak smo saznali i drugog finalista Kupa NSKZŽ. Nakon što je još početkom svibnja Zagorec iz Krapine izbacio Mladost Zabok, u četvrtak je u Novom Golubovcu Golubovec u drugom polufinalnom ogledu dočekao NK Matija Gubec. Ako bismo gledali stanje na prvoligaškoj ljestvici i međusobni susret koji su ove dvije ekipe na isto igralištu odigrale zadnji dan mjeseca ožujka, onda bi Golubovec trebao biti favorit. No, znamo da kup ponekad donosi i iznenađenja.

Na odmor bez golova

U prvih 45 minuta nadmoć domaćina, ali bez realizacije. Već u 4. minuti prvi pokušava Robert Kuharić, ali s 20 metara puca preko gola. U 7. minuti lopta je dugo kružila oko kaznenog prostora gostiju, da bi ju s desne strana s ruba kaznenog prostora Silvio Kostanjevec nabacio na drugu stranu, gdje Ivan Josipović puca najprije u blok, pa preko gola. Gosti prvi udarac upućuju u 9. minuti, kada Dominik Suhina pokušava iz teške pozicije, iz okreta sa 25 metara, ali puca pored gola. U 10. minuti dva domaća igrača u svega nekoliko sekundi isprobavaju udarac, no i Kostanjevec i Nikola Bobek sa 20-ak metara pucaju u golmana Vedrana Pušeca koji oba udarca brani. U 13. minuti Nikola Bobek odlično je probio lijevu stranu ubacio za Kuharića, koji pod pratnjom obrane ipak uspijeva pucati, ali Pušec brani. U 17. minuti pak Josipović puca iz slobodnog udarca sa 25 metara po sredini gola, ravno u Pušeca. U 28. minuti Josipović probija lijevu stranu, vara dvojicu i puca jako pod prečku, no Pušec sjajno brani.

U 32. minuti prijete gosti. Slobodan udarac, ono što obično zovemo skraćeni korner s desne strane izvodi Filip Podvorec, a na drugoj stativi sa 5-6 metara skače i puca Martin Kovač, no udarac odlazi malo pored gola. U 35. minuti polukontra domaćina, najviše posla je obavio N. Bobek, dao za Josipovića, koji puca pored gola. U 38. minuti se pak po lijevoj strani lijepo probio Matija Bobek, nakon odigranog ''duplog pasa'' sa Josipović, zavrnuo na N. Bobeka, koji puca iz prve po zemlji, no Pušec je opet siguran. Gosti su još jednom zaprijetili u 45. minuti. Tomislav Lešković je osvojio jednu loptu na desnoj strani uz korner crtu i vratio povratnu za Kovača, koji puca pored gola.

Bolju igru Golubovec okrunio i golovima

Vrlo brzo u nastavku Golubovec je stigao do zasluženog vodstva. U 47. minuti nakon gužve pred golom gostiju do lopte je stigao Nikola Bobek i pucao kroz gužvu, no kako nitko nije uspio ju zahvatiti, završila je u mreži za 1:0 domaćina. Vodstvo ih nije zadovoljilo već su i dalje napadali i stvarali prilike. U 49. minuti Kuharić puca preko gola sa 25 metara, a u 52. nakon dobre akcije po lijevoj strani lopta je ubačena u sredinu i dolazi do N. Bobeka, koji sa 10-tak metara puca po sredini, pa je to opet obrana Pušeca. U 56. minuti silovito je od centra krenuo Josipović, prošao 5 igrača i dao u sredinu, gdje N. Bobek propušta kroz noge a Kristijan Valjavec sa svega 5 metara oklijeva i na kraju puca prekasno, pa Pušec još jednom hvata loptu.

No, u 4. minuti ipak 2:0. Slobodan udarac sa 25 izveo je Valjavec pogodio živi zid, no domaćini su nastavili napad. U tom trenutku jedan igrač gostiju je pao u gužvi, pa su gosti tražili prekid i prekršaj, no lopta je nastavila kružiti oko kaznenog prostora, Josipović ju je primio na lijevoj strani i nabacio, a Valjavec sa par metara ugurao u mrežu za 2:0. Gosti nas nastavku prijete tek dva puta. U 71. minuti nekoliko puta ubačena je lopta pred gol Matije Žuličeka, no obrana je svaki puta očistila, a u 88. minuti nakon gužve pred golom Golubovca, Kovač je leđima okrenut pokušao se izboriti za bolju poziciju, ali nije uspio. Domaćini su s druge strane imali još prilika.

U 73. minuti Kuharić je primio jednu loptu na lijevoj strani, borio se sa dva obrambena igrača i na kraju jednog pogodio za samo korner. U 81. minuti lopta je ubačena s desne strane, Kuharić ju prosljeđuje do Josipovića, koji sa 6-7 metara promašuje. U 87. minuti Kuharić ulazi po desnoj strani u kazneni prostor i sa nekih 12-13 metara loba Pušeca, koji odbija loptu na drugu stranu, gdje se nalazi Josipović, no njegov udarac od zemlje završava preko gola. No, Golubovec i bez trećeg gola rutinirano privodi utakmicu kraju i osigurava finale zagorskog cupa, koje je na rasporedu 5. lipnja u 17.30 sati, s tim da mjesto odigravanja još nije poznato.