Važna pobjeda za Golubovec

4. NL – središte skupina A: 10. kolo: Golubovec – Devetka 3:2

U 10. kolu 4. NL središte Skupina A Golubovec je dočekao Devetku. Nakon što u četiri kola zaredom nisu pobijedili, Golubovec je u ovu utakmicu krenuo sa imperativom da se vrati na pobjedničke staze. No, i dalje bez nekoliko igrača u kadru i uz kvalitetnog gosta, znalo se da to neće bit lagano.

Preokret domaćina već u prvom poluvremenu

Odmah u 1. minuti sjajan prodor Matije Bobeka, koji se s centra spustio skoro do šesnaesterca, odigrao dupli pas sa Dubravkom Vujicom, pa je na 18 metara srušen. Sjajna prilika iz slobodnjaka u otvaranju, no Vujica puca preko živog zida točno u ruke golmana Frana Terihaja. U 7. minuti dobra lopta Patrika Sokolića u dubinu na Roberta Kuharića, Terihaj stiže prije, ali nije siguran u hvatanju lopte. No,  Kuharić ipak ne može do nje, pa obrana otklanja opasnost. Na drugoj strani u 8. minuti dva opasna ubacivanja s lijeve strane, no u gužvi obrana nekako čisti. U 9.  minuti Nikola Bobek ubacuje iz slobodnjaka skoro s centra, a na 12 metara glavom puca Ivan Risek, no Terihaj brani.

A onda u 14. minuti prvi ozbiljniji napad gostiju donosi im vodstvo. Pavao Andrašec spustio se gotovo s centra i nitko ga nije zaustavio sve do kaznenog prostora, gdje kratko daje za Daniela Anthonya Miličića, koji između dvojice sa 14 metara precizno pogađa uz lijevu stativu golmana Filipa Škvorca za 0:1. U 18. minuti Kuharić je potegnuo kontru, dao za M. Bobeka koji ulazi u duel na ulasku u kazneni prostor, gdje pada. Mora se priznati da se dodir i čuo, no sudac je procijenio da intenzitet nije bio dovoljan. Domaćini su protestirali, ali već minutu kasnije vraćaju se u utakmicu. M. Bobek je dobio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, okružen trojicom, no svi su nasjeli na lažnjak, te Bobek ostaje sam, puca iskosa, Tahiraj brani, ali Vujica prati akciju i odbijenu loptu glavom šalje u gol za 1:1.

U 26. minuti potpuni preokret. N. Bobek nabacio je iz slobodnjaka sa 40 metara s lijeve strane na suprotnu, tamo M. Bobek puca, s lopta se od bloka odbija na drugu stranu do Silvija Vukića, koji iz prve polu volej udarcem dovodi domaćine do 2:1. U 30. minuti Vujica puca sa 20 metara, nakon jedne oduzete lopte M. Bobeka, a Tahiraj brani. U 31. minuti Matej Jazvić sjajno prolazi po desnoj strani napada gostiju, ubacuje pred gol, gdje na 5 metara natrčava Dominik Kiš i puca iz prve, ali Škvorc izvrsno reagira i brani veliku šansu. U nastavku akcije sa 20 metara puca Dino Lihić, ali preko gola. U 34. minuti opet je paniku pred golom gostiju posijao M. Bobek, no obrana u dva navrata blokira udarce. Dobrih 45 minuta završava zasluženim vodstvom domaćina.

Golubovec potvrdio pobjedu

U nastavku od početka žustro na obje strane, no do 60. minute bez udaraca po golu. U 60. minuti Dino Dauti iz okreta puca sa 14 metara, nakon jedne odbijene lopte, no i to odlazi visoko preko gola. Na drugoj strani, u 61. minuti, čim je ušao zakuhao je opasnost za goste Dario Bobek. Ušao je u kazneni prostor s lijeve strane, othrvao se napadima braniča i pucao, no Tahiraj brani. U nastavku akcije puca i Vujica uz gužve sa 10 metara, ali gostujući golman opet je na mjestu.

U 70. minuti domaćini dolaze do 3:1. Slobodan udarac izveden je s desne strane, no umjesto ubačaja, lopta je išla na Mat. Bobeka, na istoj strani kaznenog prostora, na njega se s leđa zaletio Mark Djevelekaj i srušio ga. Gosti su protestirali, a posebno trener Vidak, no odluka se naravno nije mijenjala. Vujica je bio precizan sa bijele točke za 3:1.

Gosti prijete u 77. minuti, kada Andrašec ubacuje s desne strane, a sa 9 metara iz prve puca Jazvić, ali u blok. No, u 79. minuti iz najljepše akcije utakmice Devetka smanjuje na 3:2. Kiš je donio jednu kvalitetnu loptu po desnoj strani, dao za Marija Hajdinjaka, koji ostavlja povratnu na 20-tak metara za Andrašeca, koji iz prve puca jako i precizno. Škvorc je nemoćan, i to je 3:2. Gosti pokušavaju i do izjednačenja, no Golubovec kontrolira. U 89. minuti M. Bobek se sjajno probija po desnoj strani, ulazi u kazneni prostor i daje za Vujicu, koji iskosa sa 7 metara promašuje. Do kraja Golubovec je izdržao za jako važnu pobjedu, kojom je prekinut negativan niz, pred zagorski derbi u Humu na Sutli.

Izjave: Tomislav Škudar, trener NK Golubovec: ''Igrali smo protiv odlične momčadi i to nakon četiri kola bez pobjede, dva remija, dva poraza, tako da smo imali imperativ pobjede. Ušli smo dobro u utakmicu, no na našu žalost gosti su poveli. Brzo smo se vratili, poveli 2:1, imali utakmicu pod kontrolom. Ušli smo u nastavak, agresivno, živo, imali poluprilike, poveli sa 3:1. I onda umjesto da riješimo utakmicu, jer smo imali šanse, primimo gol za 3.2 i onda drži-ne daj do kraja. Bilo je teško, još uvijek nas nema i svaka čast na ovim momcima, njih 13-14 koji su ovo iznijeli i čestitam im na pobjedi, a ekipi Devetke čestitam i želim sreću u nastavku.''

Siniša Vidak, trener NK Devetka: ''Golubovec je odlična momčad i ne treba im ovakvo suđenje.''

4. NL – središte skupina A, 10. kolo

GOLUBOVEC – DEVETKA 3:2 (2:1)

SUCI: Mirt, Petriško, Tuđa    GLEDATELJA: 100

STRIJELCI: 0:1 Miličić 14', 1:1 Vujica 19', 2:1 Vukić 26', 3:1 Vujica 70' 11m, 3:2 Andrašec 79'

GOLUBOVEC: Škvorc, Mat. Bobek, Risek, Vujica, N. Bobek, Kuharić (60' D. Bobek), Kanceljak (83' Horvat-Vuk), Sokolić, Vukić, Mar. Bobek, Mlakar; trener: Tomislav Škudar

DEVETKA: Terihaj, Mihić (46' Grabić), Lihić, Magić, Miličić (46' Djevelekaj), Jazvić, Andrašec, Kiš, Bosak, Dauti (74' Hajdinjak), Vrbat; trener: Siniša Vidak