BRAVO, DEČKI: AK Zagorje Oroslavje ima najbolju rally ekipu u Hrvatskoj

Sjajne vijesti stižu nam iz Poreča gdje je održano 24. izdanje rallya Poreč. Po treći puta uzastopno ekipnu pobjedu odnio je AK Zagorje Oroslavje i sada je sa 120 bodova vodeći klub u Prvenstvu Hrvatske. Veliko je to priznanje za ovaj vrijedni klub sa sjedištem u Oroslavju.

Porečki rally okupio je 38 posada iz sedam europskih zemalja, a završilo ga je 26 posada. Vozilo se osam brzinaca na četiri različite lokacije u Poreču i okolici. Organizatori su bili Autoklub Poreč Motorsport i AKOK Skok racing 1993.
Ukupni pobjednik rallya bila je mađarska posada Antal Kovacs/Gergely Istovics koja je s Ford Fiestom rally 2 osam brzinaca prošla za 41:54,5. Četiri sekunde iza njih je ušla slovenska posada Marko Gross/Marko Sotpar u Hyundaiu i20 R5, a treći su bili također Slovenci Tim Novak i Uroš Ocvirk u Ford Fiesti rally 3.

S Opel Adamom posada Emanuel Iđaković (AK Zagorje) i Josip Borovec (AK Delta sport) osvojila je visoko 11. mjesto u "generalci", no isto tako i drugo mjesto u klasi S2 u poretku za Prvenstvo Hrvatske. Iđaković i Borovec bili su po rezultatu peta hrvatska posada u generanom poretku, a Iđaković je još jednom pokazao da je najbolji juniorski vozač rallya u Hrvatskoj i velika perspektiva ovog atraktivnog sporta.

Kristijan Kroflin i Stjepan Franjić (AK Zagorje) osvojili su 23. mjesto u "generalci" sa svojim Citroen Saxom VTS, dok su u poretku za PH u klasi 4 osvojili treće mjesto. Saša Horvat (AK Zagorje) i Damir Boc (AK Delta) sa Škodom Fabiom 1.4 porečki rally završili su na 25. mjestu u "generalci" i kao četvrti u klasi 4. Eugen Kokolić (AK Zagorje) je u ulozi suvozača Vjekoslavu Čičku (AK Buzet autosport) osvojio 1. mjesto u klasi 4, dok je ova posada osvojila 14. mjesto u "generalci" s Renault Cliom Rally 5.