Cibona bez problema savladala Zabok koji je nestao zadnjih petnaest minuta utakmice

Očekivalo se da bi Zabok mogao iznenaditi Cibonu i ostvariti i treću gostujuću pobjed u KC Dražen Petrović, no te su se očekivanja pokazala neralnima. Cibona se bez problema obračunala s zabočkim žutima. Na kraju je bilo 92:75. Zabok se dobro držao prvih 25 minuta utakmice, a onda je došlo do potpunog raspada sistema u momčadi Ivana Tomasa koja je zadnjih petnaest minuta bila neprepoznatljiva. Zabočani su jednostavno nestali zadnjih petnaest minuta utakmice. U 25. minuti na semaforu je stajalo 58:56, a nakon toga su domaći postignuli 34, a Zabok samo 19 koševa. U cijelom drugom poluvremenu Zabok je postigao 28 koševa. Tako se ne može dobiti Bosco, a kamoli Cibona.

Zabok je loše otvorio utakmicu. U periodu od 4.- do 6. minute dvije je trice pogodio Aranitović, jednu Perasović, na semaforu je stajalo 15:6 i trener Tomas je bio primoran pozvati prvu minutu odmora. Mladi Pavković je solo akcijom prvi puta doveo domaće do dvoznamenkastog vodstva (17:6) na isteku 6. minute. Ubrzo nakon toga eksplodirao je Neal. Do kraja prve četvrtine nanizao je 12 od ukupno 14 koševa u tom dijelu utakmice i Zabok je zahvaljujući njemu 30 sekundi prije isteka prve četvrtine poveo (26:27). Ipak tricom Perasovića domaći su nakon prvih deset minuta imali 2 koša prednosti (29:27). Uz 14 koševa u prvoj četvrtini Neal je upisao i 4 asistencije, a domaće je s 10 koševa predvodio Perasović.

Do sredine druge četvrtine igra je bila ravnopravna. S nekoliko lijepih napadačkih akcija zabljesnuo je mladi Katanović, a Cibona se sredinom druge četvrtine poslije serije od pet koševa Majcunića odvojila na pet koševa razlike (44:39). Uspio je Radovčić tu prednost dići i na +7 (48:41) u 17. minuti. U samoj završnici druge četvrtine ponovno se probudio Neal i Zabok radi seriju od 6:0 pa na „veliki odmor“ odlazi s minimalnim zaostatkom (48:47). Do poluvremena je Neal na kontu imao već 20 koševa, dok su kod domaćih Perasović i Aranitović upisali po 10, a Radovčić 9 koševa, no kapetan domaćih imao je na kontu već i tri osobne pogreške.

Zabok je dobro s dvije trice Savića otvorio treću četvritnu i u 22. minuti imao je vodstvo od 51:54. No onda su igrači Ivana Tomasa stali. Domaće su u napadu predvodili Majcunić i Perasović i u 19. minuti Cibona ima ponovno dvoznamenkasto vodstvo (72:62), da bi se u zadnjih deset minuta ušlo rezultatom 72:62.

Odlični Majcunić zadnjih deset minuta utakmcie otvara polaganjem uz dodatno slobodno bacanja i domaći već imaju +13 (75:62). Polako se počela uvlačiti nervoza u igru Zaboka, pa su tako trener Tomas i Črnjević zaradili trehničke pogreške. Tricom Katanovića Cibona odlazi na polovici 35. minute Cibona odlazi na nedostižnih +16 (79:63) i tu je priči o možebitnom iznaneđenju došao kraj. Tek nakon nakon četiri i polu minute igre u zadnjoj četvrtini Zabok je postigao koš iz igre (79:65). No odmah su tricom uzvratili Radovčić i dvicom Perasović i eto Cibone na +18 (83:65), a Aranitović u 36. minuti prvi puta podiže prednost domaćih na više od 20 koševa (86:65).

Cibonu je s 23 koša predvodio Ivan Perasović čemu je pridodao i 7 skokova, a Ivan Majcunić upisao je 22 koša uz također 7 skokova. Odličan je bio i Aleksandar Aranitović koji je upisao 16 koševa, 8 skokova i 7 asistencija, a svakako je vrijedan bio i učinak mladog Borne Katanovića koji je postigao 13 koševa. Kod Zaboka je Nickolas Neal postigao 22 koša uz 6 asistencija, ali Neal je odigrao izuzetno loše drugo poluvrijeme u kojem je postigao samo 2 koša, ostvario jednu asistenciju, a k tome je izgubio i 7 lopti u nastavku. Solidan je biro Bruno Rebić s 12 koševa i 5 asistencija, a Dino Cinac se zaustavio na 11 koševa.

CIBONA – ZABOK 92:75 (29:27, 19:20, 24:15, 20:15)
ZAGREB: KC Dražen Petrović, GLEDATELJA: 100, SUCI: Jovović, Gracin i Miletić.
CIBONA: Radovčić 11 (2-2), Perasović 23 (1-1), Jakić, Majcunić 22 (2-4), Pavkvović 5 (1-1), Crnogorac, Aranitović 16 (3-4), Ferderber, Katanović 13 (0-1), Kujundžić. TRENER: Dino Repeša
ZABOK: Sikirić 5, Neal 22 (5-5), Cinac 11 (1-2), Tomić, Šustić, Savić 9, Črnjević 3 (1-2), Rebić 12, Borovčak, Cvitanović 2, Kosi 3 (1-3), Buljević 8. TRENER: Ivan Tomas