Domaći poraz Golubovca

4. NL – središte skupina A: 22. kolo: Golubovec – Špansko 0:2

U 22. kolu 4. NL središte skupina A, Golubovec je dočekao Špansko. Nakon poraza kod Mladosti u Zaboku, u velikom derbiju, Golubovec je 'pod mus' trebao pobjedu, da vrati kakvu takvu šansu u borbi za naslov, a još se niti ne zna hoće li morati ponovno igrati utakmicu kod Ilovca. No već uvod u utakmicu nije bio dobar po Golubovec, jer se sve više širi lista ozlijeđenih, u ionako ne velikom kadru. Neki su stisnuli zube i odigrali ozlijeđeni, a sve je to uvjetovalo da po prvi puta ove sezone Golubovec ne stisne visoko. već se bio prisiljen braniti i čekati kontru. Gosti su u prvom poluvremenu imali posjed, ali bez prilika, osim u situaciji kada su nakon greške domaćina, gosti pogodili stativu. U nastavku Golubovec ipak kreće visoko, stvara određene prilike, a u 76. minuti Robert Kuharić ide sam na golmana Gašparića, ali mu ovaj brani udarac. Kazna stiže u 81. minuti, kada se spajaju greške stopera i golmana domaćina, koju koristi Ante Sabljić i pogađa za 0:1. Nakon toga domaćini pokušavaju, uglavnom dugom loptama stići do poravnanja, no u 85. minuti iz kontre Luka Letnar Glavinić pogađa za konačnih 0:2. Ovim porazom Golubovec je dosta zakomplicirao borbu za naslov, no vremena ima još.