[NAGRADA S. TOPLICA] Pobjeda Dejana Dimitrijevića, Zagorje Oroslavje ekipno četvrto

Održana 26. Nagrada Stubičkih Toplica u brdskom automobilizmu

Pod počasnim pokroviteljstvom župana KZŽ Željka Kolara i gradonačelnika Grada Zagreba, Milana Bandića, na legendarnoj stazi od Pile prema Hunjki održana je 26. Nagrada Stubičkih Toplica u brdskom automobilizmu. Glavni organizator ove utrke bio je AK Ina Delta iz Zagreba, koji je veliku potporu imao u općini Stubičke Toplice i Krapinsko-zagorskoj županiji.

Iako je bila najavljena kiša, utrka je prošla bez padalina, no zbog padalina dan ranije na stazi su vladali kišni uvjeti. Najbolje se u takvim uvjetima snašao Zagrepčanin Dejan Dimitrijević, član AKK Velika Gorica, koji je u dvije vožnje sa svojim Seat Leonom 3.2 Turbo stazu prošao u ukupnom vremenu od 6 minuta 35 sekundi i 483 tisućinke. S gotovo pet sekundi zaostatka na drugom mjestu utrku je završio slovenski vozač Milan Bubnič, dok je treć bio Mario Jurišić iz AK Župa Dubrovačka.

- Malo nas je ometala kiša, što se tiče odabira guma, ali staza je bila odlična. Prezadovoljan sam pobjedom ovdje na Sljemenu – riječi su Dejana Dimitrijevića.

Po običaju na Sljemenu nastupaju i brojni zagorski vozači, a po običaju najbolji od njih bude Dario Šamec. Dario je bio ukupno 12. u generalci, 6. u grupi N., dok je trijumfirao u klasi N3.

- Bilo je teško. Na prvoj utrci krenuo sam preagresivno i napravio par greški, što me koštalo boljeg plasmana. Nekako sam uspio to nadoknaditi u drugoj vožnji i ukupno sam vrlo zadovoljan nastupom – izjavio nam je Dario Šamec.

Njegov suvozač, Florian Šalec, osvojio je 31. mjesto u generalci, u najjačoj E1 grupi bio je deseti, dok je u klasi 16 dignuo pobjednički pehar za drugo mjesto.

Mario Seleš bio je 44. u generalci, 17. u grupi E1/GT/WRC, dok je u klasi 15 bio četvrti.

Mario Ban bio je 53. u generalci, 12. u grupi E1/GT/WRC, dok je u klasi 14 dignuo pehar za 3. mjesto.

Saša Horvat zauzeo je 56. mjesto u generalci, deseti je bio u grupi A/S-1600/Kit Car/S-2000, dok je u klasi 6 bio treći.

I na kraju Krunoslav Car bio je 63. u generalci, u grupi E1/GT/WRC zauzeo je 19. mjesto, dok je u klasi 16 bio četvrti.

U konkurenciji 18 klubova iz cijele Hrvatske, AK Zagorje Oroslavje zauzelo je visoko četvrto mjesto, odmah iza dubrovačkih klubova.
Na vrlo dobro organiziranoj utrci nastupilo je više od 90 vozača, a ozbiljnijih izletanja i nezgoda nije bilo.

-Zahvalio bi se vrijednim volontoreima našeg kluba, Gradu Zagrebu, općini Stubičke Toplice, KZŽ i publici koja se uzorno ponašala. Oko 260 ljudi bilo je angažirano u organizaciju ove utrke, što samo govori koliko je ovo zahtjevan i ozbiljno organiziran projekt – riječi su Berislava Čegelja, predsjednika AK Ina Delta.