Poraz lakše padne kad su vijesti izvan terena ovako lijepe. Čestitke

4. NL – središte skupina A: 25. kolo: Devetka – Golubovec 3:0

• Poraz Golubovca u Kerestincu

Robert Kuharić

U 25. kolu 4. NL središte skupina A, Golubovec je gostovao kod Devetke. Nakon boda protiv Ravnica, u tjednu je stigla konačna odluka o neodigranoj utakmici u Ilovcu, koja bi se trebala ponoviti. No. Golubovčani su najavili da neće putovati u Ilovac. U takvoj atmosferi stiglo je nimalo lagano gostovanje kod Devetke. Na početku je izgledalo dobro po Golubovec koji je prvi zaprijetio i to već u sedmoj minuti kada se Dario Bobek spusti sam pred golmana Frana Terihaja. Vidio je Bobek i kolegu Josipa Mlakara i dodao mu nesebično, no ovaj je promašio loptu, pa je prilika propala. U15. minuti na lijevoj strani loptu prima Robert Kuharić, no puca slabo, pa Tahiraj brani. Bio je to još pokušaja iz kornera ili prekida ali bez veće opasnosti.  S druge pak strane, domaćini su u 13. minuti poveli preko Lorenza Halužana pa se na odmor otišlo sa 1:0. U nastavku Golubovec se otvorio, a Devetka je to iskoristila i sa dva gola potvrdila pobjedu. Oba gola zabili su igrali, koji su u igru ušli sa klupe. U 68. minuti na 2:0 povisio je Hrvoje Videc, dok je točku na i u 84. minuti stavio Seungmin Jung. Kako je Golubovec realno izgubio šanse za naslov, kojem je stremio od početka, a nekoliko igrača je i dalje van stroja zbog ozljeda, nije neočekivano da je malo pao i natjecateljski 'tonus', a svemu tome doprinijela je i jedna velika i lijepa vijest, a to je da je legenda kluba Robert Kuharić postao ovih dana otac. Ovu je vijest trebalo, naravno i proslaviti, a dalje nije potrebno ništa dodatno objašnjavati. Robertu čestitke, a u 26. kolu, već u srijedu, Golubovec u zagorskom derbiju dočekuje Stražu.