[STUBICA-KLANJEC] Stubica do još jedne domaće pobjede

1. ŽNL 24. kolo: Stubica – Klanjec 2:0

– U 24. kolu 1. zagorske lige Stubica je dočekala Klanjec. Bio je to ogled treće i šeste ekipe, iako je među njima 10 bodova, očekivala se zanimljiva utakmica. Stubica je u borbi za 2. mjesto, a i Klanjec može vrlo dobru sezonu završiti i bolje od 6. mjesta, jer Ivančica i Golubovec su bodovno tu negdje. Stoga su bili ispunjeni svi preduvjeti za vrlo dobru nogometnu predstavu. Yuto Kamba za vodstvo domaćina Domaćini su dominirali gotovo svih prvih 45 minuta, pa su gosti mogli biti zadovoljni sa minimalnim vodstvom domaćina. Prvi pokušaji na obje strane bilježimo u 7. minuti. Domaći Valentino Vlahović se probio od centra pa sa 18 metara pucao u blok, a u akciji na suprotnoj strani Josip Kolar je glavom u borbi sa obranom domaćina izborio jednu loptu i pucao, ali iz teške situacije iskosa, pored gola. Kolar je pokušao i u 8. minuti, opet s lijeve strane, ali je udarac završio u obrambenom bloku.
Nakon toga pregršt pokušaja domaćina. U 9. minuti Japana Toru Ooyama je osvojio puno prostora i dao dubinsku za Nikolu Pešeca, koji mrvicu kasni, pa golman Franjo Žigman stiže prvi. U 13. minuti Ooyama prolazi 3 igrača, 4. ga ruši a Pešec iz slobodnjaka vrlo jakim udarcem pogađa Stjepana Berića u živom zidu. Stubica je vrlo lijepo akciju izvela u 14. minuti. Vlahović iz sredine daje za Roberta Glavača na lijevoj strani, ova prebacuje na suprotnu na Ooyamu, koji pak daje povratnu za Pešeca. Nikola puca iz prve sa 10-ak metara pored gola. U 17. minuti Matija Drempetić nabacuje iz slobodnjaka, no Dario Matuša kasni, a u 21. minuti Yuto Kamba neugodno prijeti iz skraćenog kornera s lijeve strane, no Žigman odbija u korner. U 23. minuti Kamba puca sa 15 metara u blok, pa nakon odbijanja puca još jednom i pogađa stativu. Inicijativa je urodila plodom u 26. minuti. Drempetić se probio od centra, gosti ga zaustavljaju prekršajem, no lopta odlazi dalje do Kambe, koji prelazi 2-3 metra i sa 25 puca lijevom u samo malu mrežicu za zasluženih 1:0. U 27. minuti rijedak izlet gostiju pred gol domaćina. Duga lopta na Filipa Petrišića, koji pokušava glavom, ali bez udarca, već samo spušta loptu, pa ju obrana izbija. U 39. minuti Kamba vuče kontru i već viđenim pasom daje desno za Pešeca, koji izlazi sam na Žigmana. No, golman Klanjca nogom brani udarac po zemlji. Lopta se opet odbija Pešecu, pa slijedi još jedan udarac, ovaj puta pored gola. U 44. gotovo istu akciju izvode drugi japanac i drugi napadač. Ooyama nezaustavljivo probija lijevu stranu i kada četvorica odlaze za njim daje suprotno za Glavača. No, i njemu udarac po zemlji brani Žigman. Zadnji je u prvom poluvremenu zaprijetio Kamba, iz slobodnjaka iskosa s desne strane, ali je Žigman bio oprezan. Klanjec se podigao, ali bodovi ipak ostaju u Stubici U 46. minuti gosti ubacuju pred gol domaćina, na prsa ju u dobroj poziciji prima F. Petrišić, ali mu ipak bježi. No, već ova akcija na samom otvaranju nastavka, pokazuje da će gosti biti puno konkurentniji u 2. poluvremenu. U istoj 46. minuti na drugoj strani bježi Pešec, no Kristijan Hercigonja izbija ispred njega loptu u korner. U 47. minuti Pešec puca sa 13 metara, no Žigman izvrsno brani. U 53. minuti još jedna lopta pred domaći gol za F. Petrišića, ali Karlo Rajilić na golu Stubice je brži i otklanja opasnost. U 60. minuti s desne strane sa 20-tak metara puca Glavač, ali Žigman je opet siguran, a u kontri Klanjec dolazi do kornera, ankon kojega ipak nema veće opasnosti. U 64. minuti slobodan udarac sa 35 metara za Klanjec izvodi Filip Horvatin, puca jako i Rajilić ima problema s tom loptom, koja mu ispada ali ipak bez veće opasnosti. U 66. minuti Robert Brlek se probio po desnoj strani napada gostiju i ubacio. F. Petrišić propušta loptu, no obrana ipak izbija u korner. U 78. minuti pred kazneni prostor domaćina dolazi Matija Novak i puca sa 25 metara ali preko gola. U 80. minuti Kolar je umalo pobjegao obrani domaćina, koja ga na 25 metara ruši. Novi slobodnjak za Horvatina i nova, ovaj puta sigurnija obrana za Rajilića. U istoj minuti na drugoj strani Kamba daje na 5-6 metara za Pešeca, no pola sekunde brži je Žigman. U 83. minuti sjajno se i nezaustavljivo sa svoje polovice po desnoj strani probio Drempetić. Kada je stigao na 4-5 metara od korner crte iskosa i kada su svi očekivali ubacivanje u sredinu, Drempetić puca, jako ali i jako preko gola. U 84. minuti Drempetić isto radi sa suprotne strane, ali opet je neprecizan, a u 84. Pešec puca iz slobodnjaka sa 25 metara, no Žigman brani. U 87. minuti u lijepoj se prilici našao Ooyama, ali i njegov udarac brani Žigman i odbija u korner. Nakon kornera lopta se odbija do Ooyame, koji daje na lijevu stranu na Kambu, koji pak nabacuje. Pred golom je ostao Dario Matuša, koji je stigao zbog kornera i pokazao napadačima kako se rutinirano pogađa mreža za konačnih 2:0. Zvjezdan Brlek, trener NK Stubica: ''Moram priznati da smo po ovom sparnom vremenu odigrali sasvim slobodnu utakmicu, protiv momčadi koja je izuzetno dobro složena, izvrsno se kreće. Uspjeli smo opet stvoriti 6-7 ''mrtvaca'', a zabit samo dva gola. Sve u svemu, čestitam svojim dečkima i nadam se da će biti tako do kraja.'' Ivan Pozaić, trener NK Klanjec: ''U jednoj opuštenoj utakmici, zasluženo smo prosuli bodove u Stubici, protiv danas bolje i raspoloženije ekipe. Čestitam domaćinu na pobjedi.''