Omladinac pobjednik 2. zagorske lige

2. ŽNL 27. kolo: Sloga – Omladinac 1:6

Pao je zastor i na 2. zagorsku ligu u sezoni 2018./2019. Duga sezona zar ne? Drugoligaši su igrali trokružno pa su morali odraditi 27. kola. U zadnje su bodovno izjednačeni ušli Omladinac i Jedinstvo, ali je Omladinac imao 2 pobjede u 3 međusobna susreta ove sezone, pa je on bio taj koji je sam odlučivao o svojoj sudbini, a naslov je trebao potvrditi u Konjščini. No, prethodna je utakmica, kod kuće protiv zadnjih Toplica, koja je odigrana 1:1 zvala na oprez.

Sve riješeno u prvih 45 minuta

Prvi su zaprijetili domaćini, već u 2. minuti, kada je vrlo dobro pucao Ivan Kucljak iskosa sa 16 metara, ali je golman gostiju Tomislav Pinko obranio.  Gosti su prvi puta zaprijetili u 5. minuti, kada se Valentino Vrabec probio po lijevoj strani i nabacio, no Ivan Jambrešić bio je malo prekratak. U 6. minuti, na drugoj strani, nakon slobodnog udarca sa lijeve strane, lopta se odbila na suprotnu do Darija Crnjca, koji puca preko gola. Omladinac pokušava u 8. minuti, kada Vrabec na ubačaj s desne strane malo kasni na 7-8 metara.

U 12. pak Bernard Kosovec za Slogu puca sa 30 metara iz slobodnjaka preko gola, dok na drugoj strani u 13. minuti Stjepan Juhar uzima jednu loptu na 40 metara a sa 30 puca dosta preko gola. Minutu kasnije s desne nabacuje Matija Škalec, a Vrabec sa par metara na drugoj stativi puca pored gola, glavom. No, pritisak gostiju sve je veći i u 19. minuti Mario Pavliša nabacuje iz kornera s lijeve strane, a na prvoj stativi Juhar je priseban i pogađa glavo za 0:1. Već u 21. minuti, Vrabec uzima jednu loptu Anti Mrnjavcu, koji ga ruši u kaznenom prostoru. Sa 11 metara siguran je Juhar za 0:2. U 23. Crnjac je sa 12 metara iskosa pokušao preko leđa, ali Pinko lagano brani.

Do odmora domaćini bez prilika, a Omladinac sve opasniji i praktički rješava utakmicu. U 32. minuti na centu gosti izbijaju jednu loptu koja odlazi do Vrabeca, koji se spušta po lijevoj strani i atraktivnim lob udarcem prebacuje Vedrana Pošteka za 0:3. U 36. minuti u kazneni prostor se spustio Mario Glogoški, ali je pod pratnjom pucao preko gola. U 37. minuti Pavliša opet iz kornera s desne strane  pogađa Juhara, koji ovaj puta glavom pogađa stativu. I konačno u 45. minuti Damir Jambrešić izvrsno reagira na jednu loptu i sa 14 metara pogađa za nedostižnih 0:4.

Omladinac mirno priveo utakmicu kraja i stigao do zasluženog naslova

U nastavku, u 49. minuti I. Jambrešić je pobjegao obrani domaćina, ali je Poštek dobro izašao i obranio nekako udarac. U 54. minuti lopta je kružila oko kaznenog prostora, i na kraju sa 16 metara malo iskosa puca Pavliša, malo preko gola. Domaćini su u 58. minuti imali prvi udarac u nastavku, kada je sa 25 metara pucao Mirko Gačeša, ali preko gola. U 59. minuti na drugoj strani sa 25 metara pucao je Filip Lovrek, ali i njegov udarac odlazi preko gola.

No, Sloga ipak dolazi do gola u 62. minuti, kada je sa 16 metara pucao Siniša Slukan i pogodio za 1:4. Kako se bližio kraj sve je manje bilo pokušaja. U 74. minuti za goste je pucao Tomislav Lacko, sa 30 metara preko gola. U 75. minuti prilika za domaćine. Nakon ubačene lopte s desne strane, na drugoj stativi našao se Jan Hruškar, ali je pucao glavom paralelno uz gol crtu. U 77. minuti po desnoj strani napada gostiju prošao je I. Jambrešić i ubacio pred gol Sloge. Poštek je nespretno reagirao, pa se lopta odbila do Vrabeca koji pogađa za 1:5. U 83. minuti Juhar je nakon dva driblinga pucao sa 18 metara pored gola, a u istoj minuti, nakon brzo izgubljene lopte domaćina Nikola Cvok je sam izbio pred Pošteka, već ga je savladao, ali je lopta otišla pored gola. No, Cvok se iskupio u 87. minuti, kada se probio po lijevoj strani, a onda miro stao i iskosa lob udarcem pogodio za konačnih 1:6. Omladinac je tako stigao do sigurne pobjede i potvrde zasluženog naslova.

Pehar predao predsjednik NS KZŽ Stjepan Merkaš

Nakon završetka utakmica počelo je slavlje igrača i navijača Omladinca, a uz pratnji tajnika saveza Juraja Sirovca i delegata Nikole Očića, pehar kapetanu Matiji Škalecu predao je predsjednik NS KZŽ-e Stjepan Merkaš. Trener Omladinca Stjepan Horvat podsjetio je kako Omladinca jedina momčad i 1. i 2. zagorske lige koja nije na proljeće izgubila niti jednu utakmicu. O samoj zadnjoj utakmici je kazao? ''Sloga ima dobru ekipu, na kraju krajeva na jesen su nas pobijedili, jedini uz Jedinstvo, ali mislim da smo sada dokazali da smo najbolji. Imamo odličnu momčad, i Jedinstvo također i eto do samoga kraja je trajala ta borba, ali mislim da je ovako i slađe na neki način da se u zadnjem kolu odlučuju o naslovu. Čestitam igračima''.

I tako je naslov otišao u Dubrovčan, ali u 1. zagorsku ligu će Jedinstvo, jedini drugoligaš koji je uopće i podnio zahtjev za licencu za prvu ligu. Konačna odluka bit će poznata kroz 10-tak dana, no na naš upit u Savezu su odgovorili da je moguće da će 1. liga u novoj sezoni brojiti 13 klubova. Navijači Omladinca u neformalnom razgovoru kojem smo imali prilike prisustvovati ipak se još uvijek nadaju nekom preokretu. Njihov nedostatak su prije svega mlađe kategorije, koje su uvjet za 1. ligu, a u Dubrovčanu, barem navijači, koliko smo čuli smatraju da je jako teško u tako malom mjestu sa puno nogometnih centara u okolici imati nekoliko pogona mlađih kategorija. Kako bilo, sadašnji stav je poznat i opisa, a hoće li biti kakvih iznenađenja, pokazat će vrijeme. U svakom slučaju Omladincu valja čestitati na sjajnoj sezoni, u kojoj su sasvim zasluženo stigli do naslova pobjednika 2. zagorske lige.