Prvi prvenstveni poraz zabočke Mladosti

U 10. kolu Mladost je doživjela svoj prvi prvenstveni poraz u IV. NL-središte Zagreb - skupina A. Špansko je slavilo u Zaboku s 1:0 i to sasvim zasluženo. Tako su Zagrepčani prekinuli niz od deset uzastopnih domaćih pobjeda Mladosti od kada je trener Drago Bartolić.

Utakmicu su puno bolje otvorili gosti. Već u 4. minuti Altahaller je pronašao Jurišića na desnoj strani, ovaj je odlično ubacio do Letnara koji s pet metara udaljenosti promašuje loptu. U istoj minuti na drugoj strani kombiniraju Poslek i Hrastinski čiji udarac iz dobre pozicije čisti gostujući blok. Još je bolja prilika za goste bila u 8. minuti kada je Althaller dubinskom loptu u stopostotnu priliku izbacio Lojbera, no Mihovilić odlično brani njegov udarac.

U 21. minuti Lešković griješi u namjeri da prsima spusti loptu do Mihovilića, ubacio se Grubišić koji puca pokraj gola, gosti traže kazneni udarac na Grubišiću, ali sudac Abaz oglušuje se na njihove molbe. Prvi udarac u okvir od strane Mladosti uputio je u 24. minuti Turk, no Gašparić je bez problema obranio njegov udarac. U 34. minuti gosti imaju dvije stopostotne šanse. Prvo je Lojber izašao sam pred Mihovilića koji odlično brani njegov udarac i odbija u korner, a nakon kornera s lijeve strane Ivezić s dva metra udaljenosti puca glavom ravno u Mihovilića.

Do kraja poluvremena bilježimo još udarac V. Kotarskog koji nije stvorio veće probleme Gašpariću. Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka, ali gosti su mogli otići na odmor i s opipljivom prednošću.

Što misli o igri svoje momčadi u prvom dijelu Bartolić je pokazao najbolje s četverostrukom izmjenom u nastavku.

Mladost je polako počela diktirati tempo. Prvi je u 50. minuti iz daljine zaprijetio Gregurić, ali bio je zamalo neprecizan. U 56. minuti iz daljine pokušava i Škrlec, ali Gašparića ovaj puta spašava greda. U 62. minuti Drempetić je ubacio iz slobodnog udarca s gotovo centra, a Tarle iz neposredne blizine puca glavom u Gašparića. Nakon akcije cijelog napada domaćih u 65. minuti V. Kotarski puca oštro, ali ne i precizno.

Špansko do tada kao da nije postojalo u nastavku, no sredinom nastavka gosti su se počeli buditi. Kreirali su nekoliko opasnih situacija ispred Mihovilića, ali im je nedostajalo konkretnosti. U 79. minuti opasno je prijetio Grubišić, no zamalo je neprecizan. I onda u 80. minuti Sekulić je prošao lijevom stranom i ubacio za Juroša koji nije najbolje zahvatio loptu, no ona se od Mihovilića odbila u mrežu za konačnih 0:1.

Tri minute kasnije na drugoj strani Škrlec je u dobroj prilici, ali njegov udarac odbija gostujući blok. U 86. minuti opasan je, ali zamalo neprecizan Grubišić. Puno je obećavala akcija domaćih u 89. minuti kada je Gregurić protutnjao lijevom stranom i pronašao Smrekara, no ponovno je spreman blok Španskog. I na kraju u četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon kornera oštro je pucao Matija Benčić, ali pokraj gola i bodovi zasluženo putuju u Špansko. Gosti su pokazali puno više, bili su življi, kompaktniji i opasniji i njihovoj se pobjedi nema što za zamjeriti.

MLADOST ZABOK - ŠPANSKO 0:1 (0:0)

ZABOK: igralište SC Zaseka, GLEDATELJA: 100, SUCI: Abaz, Hudiček i Peharec.

STRIJELAC: 0:1 Juroš 80'.

MLADOST ZABOK: Mihovilić, Galina (46' Škrlec), J. Kotarski, Turk (46' Mat. Benčić), Smrekar, V. Kotarski (71' Krajačić), Drempetić, Tarle, Lešković, Poslek (46' Mi. Benčić), Hrastinski (46' Gregurić). TRENER: Drago Bartolić

ŠPANSKO: Gašparić, Juroš, Letnar (46' Mršić), Jurišić (90'+2 Gorski), Jelavić, Lojber, Althaller (59' Vrančić), Sekulić, Ivezić, Grubišić, Manzin. TRENER: Dražen Bobinec