Rukomet: Uspješan drugoligaški debi Bedekovčine

Rukometaši Bedekovčine uspješno su prošli svoju prvu drugoligašku prepreku pobjedom u Ivanić Gradu protiv mlade, borbene

Rukometaši Bedekovčine uspješno su prošli svoju prvu drugoligašku prepreku pobjedom u Ivanić Gradu protiv mlade, borbene, na momente i grube momčadi Ivanića (24:26). Iako se pobjedi ne gleda u zube, ne možemo se oteti dojmu da su crno-bijeli trebali slaviti većom razlikom. Na kraju su si i malo zakomplicirali situaciju, ali ipak su pokazali da su u ovom trenutku puno kvalitetnija momčad od domaćina i zasluženo kući nose prva dva prvoligaška boda.

Domaće je u vodstvo od 1:0 doveo Bobić, a to je ujedno bilo i jedino vodstvo domaćina na utakmici. Nakon prvog prvoligaškog pogotka Bedekovčine, kojeg je postigao Oleg Polanec, Bedekovčina vrlo brzo dolazi do vodstva 3:1. Iako su u nekoliko navrata imali igrača više, rukometaši Bedekovčine brzopletim i pojedinačnim akcijama propustili su ostvariti veću prednost već u prvom djelu. Pogotkom Polaneca tri sekunde prije kraja na odmor se otišlo rezultatom 11:15. Trener Vučić bio je izuzetno nezadovoljan što je Bedekovčina loše branila krila Ivanića koja su u prvom djelu postigla sedam golova.

Početak drugog djela protekao je u ravnopravnoj igri, a nakon kontre Dragičevića i njegovog prvog gola iz igre, Bedekovčina prvi puta u 38. minuti ima +5 (18:13). Pet minuta kasnije domaćin ostaje bez Minje Glumca koji je vrlo grubo nasrnuo na Antu Mihića i zasluženo dobio crveni karton. Crno-bijeli dobili su još i sedmerac kojeg je sigurni Polanec pretvorio u pogodak za +6 (21:15).

Činilo se da će Bedexi mirno privesti utakmicu kraju, no stvari su se u zadnjih 15 minuta malo zakomplicirale. Uporni i na momente vrlo grubi domaćin preko svog najboljeg igrača Gambirože u 50. minuti smanjuje na -3 (19:22), da bi nakon sedmerca Pavlovića i kontre Gambirože domaći u 53. minuti došli na samo -1 (21:22). Odmah zatim najbolji igrač Bedekovčine, Anto Koroljević povisuje na +2 (21:23).

Isključenje Gambirože

U 57. minuti zbog vrijeđanja suca isključen je Gambiroža, pa je Bedekovčina četiri minute imala igrača više. No, s igračem manje Dario Maričić smanjuje na 23:24, a s druge strane Žižić promašuje iz čiste situacije s krila. Ključni detalj zbio se minutu i dvadeset sekundi prije kraja kada Latin skida sedmerac Pavloviću koji je prije toga šest puta bio precizan, a Žižić 49 sekundi prije kraja podiže na +2 (23:25). Domaći tada promašuju napad, a Polanec 25 sekundi prije kraja postiže pogodak za mirnih 23:26. Do kraja utakmice Bradić postavlja konačnih 24:26.

Prvo ime utakmice svakako je bio Anto Koroljević s 8 golova, po četiri u svakom poluvremenu, a vrlo dobru utakmicu odigrao je i Polanec koji je uputio pet udaraca prema golu i isto toliko puta bio precizan. S druge strane istaknuo se Gambiroža sa 7 golova i Pavlović koji je osam puta zatresao mrežu Granića, od toga šest puta iz sedmerca.

U nedjelju protiv Rudara

Rukometna Bedekovčina je na nogama. U nedjelju 26. rujna s početkom u 18 sati u dvorani Srednje škole Bedekovčina odigrati će se prva domaća drugoligaška utakmica, a protivnik je Rudar iz Samobora. Pobjeda u Ivaniću najbolja je pozivnica za ljubitelje rukometa. U Bedekovčini se danas igra atraktivan i kvalitetan rukomet.

– Rudar je vrlo kvalitetna momčad. Prije dva tjedna gledao sam ih na turniru u Samoboru u utakmici protiv prvoligaša Siscie koju su 50 minuta igrali u egalu, a na kraju izgubili s četiri pogotka razlike, ali su uspjeli pobijediti prvoligaša Medveščaka. No, ključevi pobjede su u našim rukama. Očekujem punu dvoranu i da će navijači biti naš osmi igrač, a mi obećavamo da ćemo dati sve od sebe kako bi postigli prvu domaću pobjedu – riječi su trenera Bedekovčine Deana Vučića

MRK IVANIĆ - RK BEDEKOVČINA 24:26 (11:15).

IVANIĆ GRAD:
ŠSD Žeravinec, GLEDATELJA: 150, SUCI: Saša Brkić i Zvjezdan Utješinović, NADZORNIK: Ivica Prpić (svi iz Zagreba).
IVANIĆ: Janeš, Dar. Maričić 3, Gambiroža 7, Kilih, Sertić 1, Dav. Maričić, Bobić 3, Majdek, Bradić 2, Pavlović 8 (6), Zrakić, Škarica, Glumac, Miličević. TRENER: Goran Bobić

BEDEKOVČINA: Granić, Jakukš 1 (1), Polanec 5 (1), Kardaš 1, Copot 3, D. Pripeljaš, Mihić 1, Žižić 2, Latin, I. Mihić, Koroljević 8, Dragičević 3 (2). TRENER: Dean Vučić

ISKLJUČENJA: Ivanić: 20 min./Bedekovčina: 2 min.
SEDMERCI: Ivanić: 6/8/ Bedekovčina: 4/5
CRVENI KARTONI: Glumac 43', Gambiroža 56' (oba Ivanić)

Ostali rezultati 1. kola: ZG Dubrava-Kozala 26:30, Trsat-Kvarner 32:35, Mladi Rudar-Maksimir 29:20, Sesvete-Rudar 31:33.

Poredak:
1. Mladi Rudar 2 (+9), 2. Kozala 2 (+4), 3. Kvarner Kostrena 2 (+3), 4. Rudar 2 (+2), 5. BEDEKOVČINA 2 (+2), 6. Petrinja 0 (0), 7. Sesvete 0 (-2), 8. Ivanić 0 8-2), 9. Trsat 0 (-3), 10. ZG Dubrava 0 (-4), 11. Maksimir 0 (-9).

Izjave trenera

Goran Bobić (Ivanić): Utakmica je bila prava prvenstvena i vrlo borbena. Moja mlada momčad previše je griješila, pogotovo u prvom poluvremenu. Presudila je neodgovornost mog igrača na lijevom krilu (Gambiroža) koji je zbog psovanja dobio četiri minute isključenja. Unatoč porazu ja sam zadovoljan. Dali smo sve od sebe, a to je u ovom trenutku najvažnije za ovu mladu momčad.

Dean Vučić (Bedekovčina):
Ovo je bila naša prva utakmica u drugoj ligi i osjetio se mali grč. Zahvaljujući izvanrednoj obrani uspjeli smo se odvojiti na početku utakmice. Neiskustvo igranja ove lige dovelo nas je do toga da su neki igrači počeli previše solirati i htjeli se istaknuti i to nam se obilo o glavu. Nadam se da su moji igrači shvatili da se u gostima ne treba težiti atraktivnosti, već igrati racionalno i osvojiti dva boda. Mislim da je naša prednost dugačka klupa, zbog koje sam čestim rotacijama mogao zadržavati visoki ritam igre.