Policija treba pomoć: Traga za krivolovcima nakon ubijanja jelena
Nepoznati počinitelj (ili više njih) usmrtio je jelena iz vatrenog oružja u blizini mjesta Sažije na području Požeško-slavonske županije tijekom noći sa 6. na 7. ožujka 2025. godine, izvijestila je danas policija.
Policijski službenici pokrenuli su intenzivnu potragu za počiniteljem ili počiniteljima ovog ilegalnog lova. Nakon provedene istrage, protiv odgovornih osoba bit će podnesena kaznena prijava zbog počinjenog kaznenog djela "Protuzakoniti lov i ribolov".
Policija moli građane koji imaju informacije o ovom događaju da se jave najbližoj policijskoj postaji ili pozovu broj 192.
Ovakvi slučajevi krivolova predstavljaju ozbiljan problem za očuvanje divljači i biološke raznolikosti u hrvatskim šumama, upozoravaju stručnjaci. Kazne za protuzakoniti lov mogu uključivati novčane iznose i zatvorske kazne, ovisno o težini djela i počinjenoj šteti, piše Index.