Dražen Dinjar 31. na maratonu u Rimu

Na 16. maratonu u Rimu nastupilo je 11 023 trkača iz cijelog svijeta. Pobijedio je Gena Siraj iz Etiopije s vremenom od

Na 16. maratonu u Rimu nastupilo je 11 023 trkača iz cijelog svijeta. Pobijedio je Gena Siraj iz Etiopije s vremenom od 2:08:39. Prvih 20 mjesta zauzeli su afrički predstavnici, a Dražen Dinjar (AK Rudolf Perešin, Gornja Stubica) bio je 31. ukupno i 2. u svojoj kategoriji s vremenom 2:35:02. Željko Lukina istrčao je maraton za 3:06:00 i bio je 425.

Osim njih, nastupilo je oko pedesetak trkača iz Hrvatske, u izvrsnom ambijentu jer je čak nekoliko stotina tisuća ljudi bodrilo maratonce. Iako dobro plasiran Dinjar nije zadovoljan jer nije ostvario zadani cilj - istrčati osobni rekord, a jedan od razloga je što konfiguracija staze nije onakva kakva je bila prikazana na internetu.

Bila je to lijepa obljetnica povijesnog maratona i 60 godina od prvog, na kojem je pobijedio legendarni maratonac Abebe Bikila istrčavši maraton bosonog! Nakon kraćeg oporavka gornjostubički trkači očekuju dobre rezultate na skorašnjem državnom prvenstvu na 5 km za juniore i u polumaratonu u Sinju.