Prethodni članak
Sljedeći članak

Uniformirane autobusne stanice

Status brdsko planinskog područja dopuhao je u Radoboj neke nove vjetrove. Proračun Općine podno Strahinjčice s nekadašn


Status brdsko planinskog područja dopuhao je u Radoboj neke nove vjetrove. Proračun Općine podno Strahinjčice s nekadašnjih milijun i 700 tisuća, administrativnom odlukom Banskih dvora skočio je na 6 milijuna kuna. Zahvaljujući «svježoj kunskoj krvi» Radoboj je pojačano poradio na zadovoljavanju suvremenih komunalnih standarda.


No, uz neizbježne kilometre novog asfalta i vodovodnih cijevi, «penez» se našlo i za uređenje autobusnih stajališta. – Mi smo kao što nam status govori, brdsko planinsko područje, što u našem slučaju konkretno znači dosta vjetrovito i hladno vrijeme s poprilično puno padalina, pa smo jednostavno morali misliti i na komfor građana koji na posao ili u školu idu autobusom – objašnjava razloge gradnje autobusnih čekaonica, radobojski načelnik Anđelko Toplovec. Prema njegovim riječima, općina je skoro u potpunosti pokrivena. – Uredili smo 8 od planiranih 10 stanica koje imamo na području Radoboja, tako da je posao već skoro završen – govori Toplovec izrazivši pritom zadovoljstvo što je stanice izradio domaći, radobojski majstor Josip Florjan iz Gorjana Sutinskih.

Uniformiranost kao estetska vrijednost

Sve su stanice napravljene od drveta, dizajnom podsjećaju na planinske kućice, a njihova uniformiranost dodatna je vrijednost u uređenju prostora. Za razliku od većine zagorskih općina u kojima svaka stanica izgleda drugačije, a materijali i dizajn se nerijetko živopisno izmjenjuju kao u «ciganskim» čergama, Radoboj je zahvaljujući novim stanicama postao prepoznatljiv. Na prvi pogled odaje dojam organizirane općine. Prepoznatljivost svojeg «teritorija» Radobojčani su u prosjeku po stanici platili oko 15 tisuća kuna.

Zagorski list

Još članaka iz "Radoboj"

Facebook