Boronjek zabio za tri vrijedna boda

4. NL – središte skupina A: 8. kolo: Zagreb – Tondach 0:1

• Petar Boronjek .JPG

Petar Boronjek

U 8. kolu 4. NL središte skupina A, Tondach je gostovao kod Zagreba. Tondach je na ovo gostovanje stigao sa četvrtog mjesta i sa vrlo izazovnom situacijom, jer bi u slučaju pobjede u 9. kolu dočekao Polet (SK) u derbiju i uz mogućnost borbe za sam vrh. Ipak, uvertira u ovu utakmicu nije bila idealna, jer je Tondach u srijedu ispao iz zagorskog nogometnog kupa, od Jedinstva. No, prvenstvo je već donijelo puno bolje raspoloženje i sjajno otvaranje utakmice. Naime, već u sedmoj minuti Petar Boronjek zabio je za 0:1. Na odmor se otišlo sa minimalnim vodstvom Tondacha, koji je i u nastavku uspio zadržati vodstvo i stići do jako vrijedna tri boda. U završnici domaćini su ostali sa deset igrača. U 83. minuti isključen je Ivan Novytskyi, a razlog je glasno psovanje suca. Tondach je ovom pobjedom zadržao priključak na samom vrhu, a kako je Polet (SK) opet u ovom kolu izbio na njega, bit će to pravi derbi u subotu u Bedekovčini, u koji Tondach ulazi sa samo tri boda manje.