Cibona uvjerljiva protiv Zaboka

Cibona je maksimalno ozbiljno shvatila svoju obavezu u 8. kolu Lige za prvaka protiv Zaboka i uvjerljivo je slavila s 22 koša viška (62:84). Otvorili su Zagrepčani s 0:16, Zabok je pet minuta ostao bez koša, a s druge strane nezaustavljiv je bio Reuvers. Do kraja četvrtine Zabok se malo pribrao i nakon trice Vručinića na prvi "mali odmor" otišao s deset koševa zaostatka (15:25).

Zabočani su se prvi i zadnji put spustili ispod -10 nakon polaganja Vručinića u 11. minuti (17:25). Tada je svojevrsnu simultanku za goste odigrao raspoloženi Branković, koji je postigao i dvije trice, a s druge strane Zabok je u napadu nosio Brocić koji je do poluvremena postigao 12 koševa. Nakon trice Krajnovića na "veliki odmor" otišlo se rezulatom 25:44.

Nakon polaganja Lovre Buljevića u 24. minuti Zabok se spustio na -13 (35:48), no onda se s nekoliko napadaćkih akcija istaknuo Gnjidić, a Novačić je po prvi puta doveo goste do +20 (39:59) u 28. minuti utakmice, da bi se u zadnjih deset minuta ušlo rezultatom 43:66. Cibona je poslije trice Majcunića imala najvećih +31 (48:79) u 36. minuti utakmice, no Zabok je uspio smanjiti na konačnih +22 (62:84).

S 19 koševa, te po 4 skoka i asistencije u reodovima Zaboka najbolji je bio Srđan Brocić, dok se Lukša Buljević zaustavio na 11 koševa. Goste je s 18 koševa predvodio Danko Branković, Nathan Reuvers upisao je 13 koševa i 4 skoka, a Toni Nakić 11 koševa.

ZABOK - CIBONA 62:84 (15:25, 10:19, 18:22, 19:18)
ZABOK: Levanić-Kutni 7 (4-4), Lu. Buljević 11, Brocić 19 (7-8), Vručinić 9 (4-4), Črnjević 9 (2-4), Budimir, Ćutuk, Lo. Buljević 5 (1-2), Borovčak, Antonić, Jurič 2. TRENER: Jakša Vulić
CIBONA: Popić 4, Prkačin 6 (4-6), Gegić, Vildoza 2, Majcunić 6, Novačić 8 (4-4), Gnjidić 8, Branković 18 (1-2), Drežnjak 3 (1-2), Krajnović 5, Reuvers 13 (1-1), Nakić 11 (2-2). TRENER: Gašper Okorn