Desetkovani Zabok propustio kazniti Furnir

2. kolo HT Premijer lige košarkaša Hrvatske, Furnir - ZABOK 76:71

U ne previše kvalitetnoj utakmici 2. kola HT Premijer lige košarkaša Hrvatske Furnir je slavio protiv Zabok rezultatom 76:71 i tako upisao svoju drugu pobjedu, dok je Zabok ostao na dva poraza. Desetkovani Zabok bez Buljevića, Črnjevića i Jacovića mogao je i bolje proći u Zagrebu, da je bilo malo više koncentracije u presudnim trenutcima utakmice. Bila je to utakmica s puno preokreta. Domaći su bolji otvorili, Zabok se vrlo brzo konsolidirao, a veći dio prvog dijela igralo se koš za koš, s čestim promjenama vodstva. Zabok je tricom Tomasa uspio doći na +5 (35:40) devet sekundi prije poluvremena, no sa sirenom za domaće polaže Vidović, pa je rezultat nakon prvih dvadeset minuta "čiste igre" bio 37:40.

U trećoj četvrtini Zabok je nakon polaganja raspoloženog Kučana uspio stići na +6 (39:45), no Bjelanović i Savić tricama u 17. minuti dovode domaće do četiri koša viška (56:52). Ipak u zadnjih deset minuta s minimalnim vodstvom ulazi Zabok (58:59). Zadnja četvrtina bila je obostrano loša. Zabok je pet minuta ostao bez koša, a domaći su uspjeli doći do +5 (65:61). Možda i ključni detalji utakmice bili su promašeni "ziceri" Kučana i Lukačića kod rezultata 68:63 u 37. minuti utakmice. Furnir to kažnjava košem Karahodžića s linije slobodnih bacanja i tricom Savića, pa je 2 minute i 14 sekundi prije kraja utakmice na semaforu stajalo 72:63, što je natjeralo Vulića na minutu odmora. Zabok je uspio uzvratiti koš-faulom Garretta, a istu je priliku imao i Lukačić, koji ne pogađa dodatno slobodno bacanje, no ipak Zabok 40 sekundi prije kraja stiže na još uvijek aktivnih -4 (72:68). Zabok ne koristi poklon Bošnjaka, Stipaničev promašuje za potpuni priključak, a na drugoj strani 30 sekundi prije kraja Hollingsworth polaže za 74:68. Garrett promašuje trice, Lukačić radi brzi faul na Savića koji pogađa oba bacanja za 76:68. Kučan je tricom uspio samo ublažiti poraz na konačnih pet koševa zaostatka (76:71).

Furnir je prema pobjedi sa 17 koševa i 5 skokova vodio Mateo Vidović,  a odmah do njega bio Taveion Hollingsworth koji je upisao 15 koševa uz 5 skokova. Dobre role imali su i Emil Savić i Filip Bjelanović koji su upisali po 11 koševa. Kod Zaboka najbolji su bili Jarvis Garrett koji je upisao 18 koševa uz 6 skokova i 3 asistencije i Ivan Kučan koji se zaustavio na 16 koševa 7 skokova i 4 asistencije. Karlo Lukačić ubilježio je 12 koševa uz 6 skokova.

FURNIR - ZABOK 76:71 (23:23, 14:17 21:19, 18:12).

ZAGREB: Sportska dvorana Dubrava, GLEDATELJA: 500, SUCI: Peić, Hartman i Barišić.

FURNIR: Brčić, Hollingsworth 15 (4-4), Vidović 17 (6-6), Kalajžić 6 (2-2), Nazor, Savić 11 (2-2), Tišma, Bjelanović 11 (2-3), Bošnjak 6, Rađa, Karahodžić 3 (3-6), Paponja 7. TRENER: Jeronimo Šarin

ZABOK: Martinko, Kučan 16 (2-4) Tomić 2, Lukačić 12, Črnjević, Stipaničev  5 (2-2) Tomas 9 (2-2), Bašić 6, Prskalo 3 (1-2), Antonić, Garrett 18 (2-2). TRENER: Jakša Vulić

(FOTO: KK Furnir)