Gaj dostigao dva gola zaostatka i remizirao u Lukavcu

19. kolo III. HNL-središte, Lukavec - GAJ MAČE 2:2

• Gaj stigao dva gola zaostatka i remizirao u Lukavcu

Arhivska slika

U zanimljivoj utakmici u kojoj je svakoj momčadi pripalo po poluvrijeme Gaj je remiirao u Lukavcu protiv istoimenog domaćina rezultatom 2:2. Domaći su bili bolji u prvom, a Gaj u drugom poluvremenu. Lukavec je tako poveo već u 14. minuti nakon što je u kaznenom prostoru Gaju srušen Cimeša, a Sedlaček je kazneni udarac pretvorio u pogodak za 1:0, iako je Bobinec umalo uhvatio tu loptu. Gaj je nakon toga uspostavio kontrolu igru, no u 32. minuti novi šok kada je Cimeša ušao u prazan prostor iza domaće obrane i povisio rezultat na 2:0.
U nastavku je Gaj krenuo pouno bolje pa je tako u 48. minuti nakon ubačaja Cvrtile Haramustek propustio loptu, ona je došla do Starjačko koji ju sprema u mrežu za 2:1. Nakon toga opasno su prijetili Starjački i Haramustek, ali su bili neprecizni iz dobrih situacija. Gaj je apsolutno dominirao u tom periodu igre, no u 57. minuti Sedlaček je izašao sam pred Bobinca, ali njegov pokušaj loba završava u gol autu. I napokon u 85. minuti ponovno je "joker" bio Josipović koji glavom sprema loptu u mrežu za 2:2. U samoj završnici Gaj je ostao s igračem manje nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Starjački, no ništa se bitno nije dogodilo nakon izjednačujućeg pogotka i Gaj se kući vratio s bodom.

LUKAVEC - GAJ MAČE 2:2 (2:0).
LUKAVEC: igralište Lukavca, GLEDATELJA: 100, SUCI: Stanić, Bošnjak i Šarić.
STRIJELCI: 1:0 Sedlaček 14' (11m), 2:0 Cimeša 2:0 32', 2:1 Starjački 48', 2:2 Josipović 85'.
LUKAVEC: Luter, Krpan, Radulović, Ivezić, Bilić, Grdenić, Žitković (57' Borković), Kahlina (79' Gudelj), Alhtaller (57' Humeljak), Sedlaček, Cimeša,Kprečanec. TRENER: Slaven Batovanja
GAJ MAČE: Bobine, Hadžić, Brlečić, Šinko (74' Krznar), Deak, Ma. Benčić (57' Krpanec), Haramustek, Šaban, Vukadin (26' Starjački), Cvrtila (74' Mi. Benčić), Josipović. TRENER: Frajo Pužin
CRVENI KARTON: Starjački 89' (drugi žuti karton)