Gaj u sučevoj nadoknadi do treće uzastopne pobjede

3. NL – centar: 11. kolo: Gaj Mače – Trešnjevka 2:1 (1:1)

Nakon dva uzastopna gostovanja, Gaj Mače je u 11. kolu 3. NL centar dočekao Trešnjevku. U oba gostovanja Gaj je zabilježio uvjerljive pobjede, navijestivši bolje dane, pa su navijači na domaćem terenu očekivali nastavak serije. U tom duhu Gaj je i krenuo u utakmicu i dominirao, no prilika nije bilo previše. Ipak, valja izdvojiti priliku Tomislava Haramusteka u 22. minuti, kada je pomalo iznenađujuće dobio loptu na poklon, spustio se prema golmanu Dominiku Lončariću, no ovaj je jako dobro izašao i obranio udarac Haramusteka. Iz dominacije Gaja, kontru su dočekali gosti i odmah ju pretvorili u vodstvo. Igrala se 27. minuta kada se Karlo Josipović oslobodio na desnoj strani, ubacio u sredinu, Vladimir Burić kvalitetno je sve to popratio i pogodio za 0:1. No, Gaju nije dugo trebalo za odgovor. U 34. minuti Luka Radić je potegnuo jedan volej, koji nije pronašao put do gola, no lopta se odbija do Cvrtile, koji dolazi iz drugoga plana i vraća stvari na početak, 1:1. Do odmora Gaj ako da malo smiruje utakmicu, ne juri pod svaku cijenu po brzi preokret, pa se bez prilika u zadnjih deset minuta prvoga dijela, na odmor odlazi sa 1:1. U nastavku su nam i jedni i drugi ostali dužni, s tim da gosti zaista nisu odigrali ništa vrijedno pažnje. Istini za volju ni Gaj nije odigrao bajno nastavak, ali je ipak zaslužio pobjedu, do koje je na kraju na dramatičan način i stigao. Pokušavao je Gaj nekim ubacivanjima, ali nije bili ploda, uglavnom akcije nisu bile propraćen kvalitetno na drugoj stativi. No, Gaj je prvu priliku za rješavanje utakmice imao u 63. minuti, kada je u kaznenom prostoru srušen Dino Cvrtila. Baš je Cvrtila sam izveo udarac sa bijele točke, ali je pucao preko gola, pa je ostalo 1:1. I kada se već činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, duboki u sučevoj nadoknadi, točnije u njegovoj četvrtoj minuti, jedna ispucana lopta iz obrane Gaja prouzročila je pravi meteže u polovici Trešnjevke. Martin Šaban ju je glavom proslijedio i kada se činilo da će gosti otkloniti opasnost, netko iz obrane Trešnjevke u pokušaju da ispuca loptu, uputio je istu u velikom luku prema svome golu. Bila je to tzv. svijeća, koja je stvorila velike probleme golmanu Lončariću, koji je nekako uz pomoć prečke uspio isprva obraniti, no on se zapetljao u mrežu, a sve je to pratio Radić, prvi stigao do lopte i pospremio loptu u mrežu za veliko slavlje Gaja. Neće ova igra Gaja ostati kao istaknuta u ovom dijelu sezone, ali pobjeda je sasvim zaslužena i vrlo vrijedna. Treći je to uzastopan uspjeh Gaja zaredom, koji se popeo na šesto mjesto, a u 12. kolu gostuje kod Mladosti u Petrinji.