Golubovec novom pobjedom u zagorskom derbiju zadržao vodstvo

4. NL – središte skupina A: 9. kolo: Klanjec – Golubovec 0:2

Zagorski derbi u 9. kolu 4. NL središte odigrali su i Klanjec i Golubovec. Gosti su na ovu utakmicu stigli praktički sa drugog mjesta, jer je u jutarnjem terminu Tondach slavio kod Mladosti u Zaboku i na nekoliko sati se našao na prvom mjestu. No, Golubovec je, iako opet u problemima sa ozljedama uspio stići do još jedne pobjede i u odnosu na prethodno kolo zadržati vodstvo.

Do odmora gosti do 0:2

Od samoga početka gosti su bili ti koji su nametnuli svoj ritam i poveli su već u sedmoj minuti. Nakon dužeg pritiska i kombiniranja po sredini terena, lopta je stigla do Matije Bobeka, koji ju prima po sredini, odlazi korak dva i desnom nogom pogađa jako i precizno uz samu lijevu stativu golmana Franje Žigmana za 0:1. Domaćini prijete u 11. minuti. Filip Pavlinić probija lijevu stranu, ubacuje na Vladimira Brleka, koji na 7-8 metara od gola gostiju ne prima baš najbolje loptu, pa M. Bobek čisti. U 13. minuti Valentino Vrabec ubacuje s desne strane, a Luka Lovrek natrčava na drugoj stativi i sa pet metara puca preko gola. Gosti u 16. minuti već imaju 0:2. S desne strane izveden je korner, lopta je ubačena na nekih 7-8 metara, a tu se kraj zaspale obrane domaćina odlično snalazi Dario Bobek, koji ubačaj samo lagano preusmjerava u nebranjeni dio gola za 0:2. U 28. minuti domaćini pokušavaju po desnoj strani. Jakov Drčić daje za Brleka, koji probija stranu, daje u sredinu, M. Bobek promašuje loptu, pa ona dolazi do Marka Leša koji sa 7-8 metara puca pored gola. U 32. minuti prijetnja gostiju. Nakon ubacivanja s lijeve strane Dubravko Vujica prima loptu, u prvom se koraku rješava čuvara na nekih 6 metara. ali puca ravno u Žigmana. Minutu kasnije Lovrek na drugoj stani ubacuje iz kornera s desne strane, a Ivan Petrišić sam samcat na drugoj strani promašuje loptu. U samoj završnici prvog dijela gosti su malo pritisnuli. U 43. minuti nakon kornera M. Bobek ostaje sam, puca glavom ali ipak netko iz domaće obrane u gužvi izbija loptu. U 44. minuti Vujica ulazi sam u kazneni prostor s lijeve strane, prodaje lažnjak i sa 13 metara puca preko gola. I konačno u 45. minuti još jedna situacije za domaćine. Nakon ubacivanja s lijeve strane, lopta dolazi do Brleka, koji okreće čuvara i puca u nebranjenu mrežu, ali Ivan Risek se u zadnji čas pojavljuje i izbija loptu. Tako se na odmor odlazi sa 0:2 Golubovca.

U nastavku ''kamilica''

U drugih 45 minuta vidjeli smo vrlo malo. Klanjec je promjenama pokušavao nešto promijeniti i na terenu u samoj utakmici, no Golubovec je vrlo dobro kontrolirao utakmicu, smirio ju i praktičko prilika gotovo da i nije bilo.  Možemo izdvojiti po jednu situaciju na svakoj strani. U 56. minuti gosti su probili lijevu stranu, a na ubačaj je na nekih šest metara stigao Silvio Vukić, malo iskosa i glavom pogodio ravno u Žigmana. Domaćini su pak zaprijetili pred sam kraj, u 85. minuti, kada je Jurica Mustač ubacio s desne strane, lopta je pala na 11 metara i nakon malo pravog ''flipera'' došla je do Alena Humskog, koji neometan sa 12 metara po sredini gola puca, ali visoko preko gola. Tako Golubovec rutinirano privodi utakmicu kraju i zadržava prvo mjesto na ljestvici, ako gledamo od prošlog kola, ili se vraća na njega nakon što ga je ujutro bio preuzeo Tondach. Vodeća momčad prvenstva u slijedećem kolu čeka Odru. Klanjec, koji je sada na osmom mjestu, gostovat će kod Zagreba.

Izjave: Dragutin Tomašković, trener NK Klanjec : ''Jako smo loše ušli u utakmicu. Nismo ispoštovali ono što smo se dogovorili i k tome smo još ušli u način igre koji više odgovara Golubovcu, primili dva gola nakon naših grešaka i i svega toga gosti su zasluženo pobijedili.''

Tomislav Škudar: trener NK Golubovec: ''Pravi zagorski derbi, Osvojili smo važna tri boda i zadržali prvo mjesto. Čestitam svojim dečkima, što su opet pokazali, da unatoč ozljedama možemo biti uvijek pravi i pobijediti. Čestitam i domaćinima na dobroj utakmici. Nadam se da će oni isto kao i mi skupiti čim više bodova do kraja ovog dijela prvenstva. U prvom dijelu smo bili bolji, nismo dozvolili Klanjcu da se otvori i da igra i apsolutno smo zaslužili vodstvo 0:2. U nastavku smo smirili igru i rutinirano priveli utakmicu kraju. Sasvim zaslužena pobjeda i veselimo se slijedećoj utakmici protiv Odre.''