Golubovec remizirao s Odrom

4. NL – središte skupina A: 14. kolo: Golubovec – Odra 1:1

Prvi vikend u ožujku donosi proljetni nastavak natjecanja u 4. NL središte – skupina A. No prije toga Golubovec je imao za odraditi zaostalu utakmicu 14. kola protiv Odre. Podsjetimo, nekih mjesec dana prije kraja jesenskog dijela Golubovec je bio u jamo aktivnoj borbi za samo vrh, tj. prvo mjesto u ovoj ligi, no korona je jako poremetila planove i bez treninga mjesec dana i sa nekoliko utakmica odigranih sa velikim manjkom igrača, Golubovec je za vodećim Dinamom iz Odranskog Obreža zaostao sedam bodova. Ovo je bila prilika da se približi na barem četiri boda. U goste je stigla Odra.

Vujica iz penala za rano vodstvo Golubovca

Prvi dojam vezan je uz vrijeme. Jak hladni vjetar i pljuskovi snijega svakako su otežali uvjete. Realno nisu to bili uvjeti za nogomet ali o odgodi se nije razmišljalo. Prvi su u kaznenom prostoru protivnika bili gosti, u 4. minuti kada se Karlo Bundek našao s loptom na desnoj strani ali njegov je udarac blokiran pa opasnosti nije bilo. Prvi udarac domaćina stigao je u 8. minuti. Dubravko Vujica je donio loptu pred gol Odre, ona je preko Matije Bobeka stigla do Kristijana Kresonje, koji puca iz okreta sa 18 metara, ali pored gola. No, slijedeći opasni napad domaćina završio je penalom. Robert Kuharić primio je u 12. minuti loptu na desnoj strani u kaznenom prostoru, neoprezno ga ruši Kristijan Komšić, a sa bijele točke u 13. minuti vrlo siguran je Vujica za rano i vrijedno vodstvo Golubovca. U 16. minuti Kruno Kuharić je izborio slobodan udarac as 20tak metara iskosa sa desne strane, a R. Kuharić je iz slobodnjaka pucao pored živog zida, ali i pored gola. U 24. minuti kratko izveden korner R. Kuharića za Vujica pa povratna za K. Kuharića, koji iz prve puca sa 25 metara preko gola. U 27. kapetan gostiju Filip Luter iznenada se našao u prilici, kada je jedna lopta ubačena s lijeve strane završila u njegovim nogama na nekih 12 metara od gola Filipa Škvorca, no udarac je završio pored gola. U 36. minuti Dario Bobek je nakon jedne presječene lopte u zicer izbacio Vujicu koji izlazi sam pred golmana Matu Zubaka, no ovaj mu udarac sa 7-8 metara iskosa jako dobro brani. U 38. minuti R. Kuharić vuče kontru po desnoj strani i daje skroz na drugu ali Vujica kasni. U samoj završnici poluvremena domaćini su mogli do drugog gola. Najprije je u 44. minuti nakon akcije D. Bobeka i R. Kuharića, K. Kuharić sa 20 metara iskosa iz prve pucao preko gola, a u 45. minuti Kresonja odlično pronašao Vujicu na njegovoj lijevoj strani. Vujica se probio u kazneni prostor i pogodio unutarnju stranu desne stative, s tim da je Zubak malo okrznuo loptu pa je ona završila u korneru. Bila je to zadnja prilika u prvom dijelu. Golubovec je otišao na odmor sa zasluženim vodstvom, ali ipak minimalnim.

Luter iz penala za svakome po bod

Nastavak je krenuo sa prilikama na obje strane. Već u 47. minuti gosti kratko izvode slobodnjak sa 25 metara, desno za Haithema Hanachia, koji ubacuje a Nikola Vinceljak nespretno izbija loptu tik pored stative vlastitoga gola. Nakon kornera glavom puca Noa Kovačić, ali Škvorc je siguran. U 48. minuti Vujica i po treći puta bježi po lijevoj strani, opet izlazi pred Zubaka, ali puca pored gola. Novi slobodni udarac za goste u 51. minuti pretvorio se u penal. Luter je pucao iz slobodnjaka, netko je u živom zidu loptu zaustavio rukom i bio je to novi penal na utakmici. Luter je bio siguran za 1:1. U 56. minuti Vujica se našao na sredini i puca sa 20 metara, ali pored gola. U 62. minuti ubačaj domaćina s desne strane na nekih 6-7 metara, no ispred Vujice brži je Zubak. U 67. minuti Luter je ubacio s desne strane, ali obrana domaćina odbija u korner, ankon kojeg puca Kovačić, ali Škvorc lako rani. Kada nije išlo po lijevoj strani Vujica se prebacio na desnu. U 70. minuti opet se izborio za udarca, ali ovaj puta u blok od kojeg se lopta odbila u korner. U 76. minuti Branimir Leško se probio po desnoj strani za novu priliku Golubovca. Ubacio je na prvu stativu, no udarac Kresonje završava u bloku. Na drugoj pak strani u 78. minuti Kris Jocopulos neugodno puca sa 20 metara, a Škvorc izbacuje u korner. U 82. minuti Vujica pokušava iz slobodnjaka sa 25 metara, ali Zubak brani. Golubovec sve više pritišče, a Odra čeka kontru. U 84. minuti Kostanjevec puca iskosa sa 20 metara, ali Zubak opet brani. No, opasno je bilo u 88. minuti na drugoj strani, kada je sa 18 metara pucao Luter, a Škvorc paradom obranio. I u samoj nadoknadi bilo je i te kako uzbudljivo. Najprije je Odra imala kontru koju je lošim dodavanjem upropastio Luter. Potom se Hanachi oslobodio dvojice na 15 metara, ali pucao pored gola, a na drugoj strani za sam kraj Vujica je malo zakasnio na jedan ubačaj na 4-5 metara pred golom Zubaka. Na kraju po teškom vremenu, ali na terenu koji je s obzirom na uvjete vrlo dobro izdržao, svakome po bod. Tako se kompletirala konačna ljestvica prije proljetnog nastavka, na kojoj Golubovec za vodećim Dinamom zaostaje šest bodova. Već u subotu Golubovec će u zagorskom derbiju gostovati kod Straže.

Izjave: Tomislav Škudar, pomoćni trener NK Golubovec: ''Čestitam gostima na kraju zasluženom bodu. Mi smo u prvom poluvremenu trebali riješiti utakmicu, a i u drugom kod 1:0 imalo smo 3-4 mrtve šanse, nismo iskoristili. Kazna je uslijedila iz naše nevjerojatne gluposti. Samo možemo mi napraviti da nas u živom zidu lopta pogodi u ruku za kazneni udarac. Osim toga gosti u zadnjih par minuta neke polukontre, a nisu imali nikakve prilike. Idemo dalje, po nove bodove, čestitam gostima na fer i korektnoj. igri.''

Ivan Milas, trener NK Odra: ''Jedna prava borbena prvenstvena utakmica. I mi i Golubovec zaželjeli smo se igre i bila je to čvrsta utakmica. Mi smo zadovoljni, mislim da je podjela bodova i realna i vraćamo se sretni u Zagreb.''