KK Zabok danas ima prvu meč-lopta za ligu prvaka protiv Furnira

Zabok je još uvijek u igri za Ligu za prvaka

Nakon što se pojačao sa dva igrača (Lovro Buljević i Marko Jurič) KK Zabok danas igra važnu utakmicu. Nakon što je Cedevita Junior u redovnoj utakmici 22. kola slavila rezultatom 86:78 protiv Adria Oil Škrljeva, Zabok je još uvijek u igri za Ligu za prvaka. Da bi se Zabočani približili Škrljevu na pobjedu zaostatka moraju danas u 19 sati biti bolji od Furnira. Ako se to dogodi, onda u zaostaloj utakmici 11. kola u subotu Cedevita Junior mora izboriti novu pobjedu protiv Škrljeva, ovaj puta u gostima, a Zaboku u isto vrijeme kod kuće mora biti bolji od Sonik-Puntamike. No Zabočani su fokusirani isključivo na Furnir. Momčad s istoka Zagreba ima samo jednu pobjedu manje od Zaboka, a u posljednje vrijeme je u dobro formi  i dat će od sebe da pomrsi račune Zaboku na putu do Lige za prvaka. Glavne snage Furnira su pod košem pokretljivi centar Kenan Karahodžić koji se ne libi šutnuti tricu i Filip Krajina, dok na vanjskim pozicijama dominiraju Mateo Vidović i Lovro Mandalinić. Zabok je jesenas na svom parketu slavio rezultatom 84:75, no put do pobjede nije bio nimalo lak. Furnir je na "veliki odmor" otišao s dva koša prednost (39:41), da bi Zabok u zadnjih deset minuta ušao s minimalnom prednošću od 57:56. Četiri minute prije kraja dvije je trice za 76:66 povezao Gunjina i tu je priči bio kraj. Gunjina je s 19 u toj utakmici bio najefikasniji kod Zaboka, dok je Ćutuk pridružio 13 koševa. Furnir je s 22 koša predvodio Mandadlinić, a Vidović se zaustavio na 14 koševa. Sigurno nas čeka jedna zanimljiva utakmica s velikim ulogom za Zabok, ali i Furnir ima ambicije u borbi za drugo mjesto u ligi za ostanak, koje vodi u play-off.