Košarka: Velika pobjeda KK Zabok

U svom najboljem ovosezonskom izdanju košarkaši Zaboka zasluženo su slavili protiv Kvarner Novog Resorta rezultatom 97:88 (26:17, 18:25, 27:19, 26:27).

Početak utakmice bio je izjednačen s obostrano puno pogrešaka. Momčadi su se stalno izmjenjivale u vodstvu sve do 8. minute kada je prvo je Peklarić kod rezultata 15:17 povezao dvije trice za 21:17, a seriju Zaboka nastavili su sjajni Ivanov polaganjem ispod koša i novom tricom Bilić, pa Zabok na kraju prve četvrtine već ima pristojnu prednost od +9 (26:17).

Na početku druge četvrtine gosti se bude, ponajviše zahvaljujući raspoloženom Manceu preko kojeg uspijevaju izjednačiti na 28:28, a onda i povesti 32:34. No do kraja četvrtine Zabok uspijeva preokrenuti rezultat pa na veliki odmor odlazi s prednošću od 2 koša (44:42).

Treću četvrtinu sjajno je otvorio Dražović i Zabok vrlo brzo dolazi do prednosti od +7 (56:49). S druge strane razigran je Grbešić i serijom njegovih koševa Kvarner ponovno dolazi u egal (56:56). I tada kao da je nešto puklo u igračima Zaboka. Serijom od 15:0 koševima Pehara, Ivanova, Leža i Bilića odlaze na za Kvarner nedostižnih 71:56. Veliku seriju Zaboka prekinuo je Modić koš faulom za 71:59, a potom je položio i Grbešić, pa Zabok u zadnjih 10 minuta ulazi s prednošću od +10 (71:61).

Zadnji dio utakmice obilježili su sjajnom igrom Ivanov i Peklarić nakon čije trice Zabok radi najveću prednost u utakmici +17 (80:63). U zadnjih četiri minute došlo je do malog opuštanja u redovima Zaboka, pa Kvarner minutu i pol prije kraja utakmice koš faulom Pilepića dolazi na 89:84, no Bilić tricom rješava sve dvojbe oko pobjednika.

Sjajna večer Ivanova

Ive Ivanov još jednom je bio junak utakmice. U 37 minuta provedenih u igri postigao je 31 koš uz sjajni postotak šuta iz igre 14/17 (82%), šest puta je skočio, iznudio sedam faulova, ukrao dvije lopte i jednom asistirao uz valorizaciju od 38 bodova. Odličan je bio i Peklarić (18 p, trice 4/6, 3 sk), Dražović je osim što je sjajno zaustavio Mancea postigao 8 koševa, te je ukrao tri lopte. Kapetan Lež postigao je 15 koševa, ali bio je najbolji skakač Zaboka sa 7 skokova, te je ubilježio čak 6 asistencija. Veliki obol da je i Pehar (11 p šut 5/7, 6 sk), a u važnim trenutcima ponovno je hladnokrvan bio Bilić (11 p).

Kod gostiju najbolji je bio Grbešić (21p), vrlo dobro pogotovo prvi dio odigrao je Spahija (14 p, 9 sk), a Mance je stao na 14 koševa (dvica 5/5). Kvarner je igrao bez svog prvog centra Andeliju, što je Zabok vješto koristio, te je na kraju imao veliku premoć u skoku (30:20). Gotovo čitavo drugo poluvrijeme gosti su bili u zoni, koju je Zabok s lakoćom probijao.

Ostali rezultati 8. kola: Trogir-Svjetlost 94:84, Šibenik-Borik Puntamika 74:65, Alkar-Dubrava 82:80, Cedevita-Dubrovnik 100:80.