Košarkaši Zakoka izgubili od Alkara

Alkar je na gostovanju kod Zaboka upisao važnu pobjedu i ostao u utrci za Ligu za prvaka. Sinjani su vodili čitavu utakmicu, a prednost im je najozbiljnije ugrožena kada su se košarkaši Zabokau zadnjoj četvrtini vratili na samo tri koša zaostatka.

Međutim, Alkari nisu dopustili veliki preokret i došli su do pobjede 74:64. Za plasman u Ligu za prvaka treba im pobjeda Darde protiv Svjetlosti u utakmici koja je na rasporedu sutra.

Utakmicu je Alkar otvorio serijom 9-0, a već nakon prve četvrtine su imali uvjerljivih +12 (21:9). U istom su ritmu nastavili i u drugoj četvrtini i do poluvremena je prednost narasla na +17 (41:24).

U izjednačenoj trećoj četvrtini (19:19) Alkar je očuvao razliku s poluvremena i u zadnju se četvrtinu ušlo s rezultatom 60:43. Zabok je zadnjih 10 minuta otvorio serijom 14-0 kojom je stigao na samo tri koša zaostatka. Franjo Bubalo i Željko Župić su povećali na sigurnijih 64:57, nakon čega je Robert Lež tricom smanjio na četiri koša deficita.

Uzvratili su Jure Lozančić i Bubalo koji su postavili +8, nakon čega Zabok više nije ozbiljnije ugrozio prednost Alkara koja je do kraja narasla na konačnih +10.

Župić je s 19 koševa bio najefikasniji kod Alkara, Stjepan Tešija je ubacio 13, Bubalo 12 uz šest asistencija, dok su po 10 ubacili Lozančić i Roko Rogić, koji je uhvatio i 10 skokova. Lež je s 19 koševa predvodio Zabok, Domagoj Bubalo je ubacio 14 uz 14 skokova, dok je Domagoj Bašić dodao 12 poena.