Petnaest odličja za mlade Olimpovce

Na 25-metarskom bazenu ŠRC Sisak održano je Regionalno prvenstvo Regije 4 u plivanju za kadete, mlađe kadete i početnike

SISAK - U organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza i PK Sisak-Janaf na 25-metarskom bazenu ŠRC Sisak održano Regionalno prvenstvo Regije 4 u plivanju za kadete, mlađe kadete i početnike. Nastupilo je oko 260 plivača i plivačica iz 13 klubova Regije 4. Pod stručnim vodstvom trenerice Lare Očić nastupili su i mladi plivači i plivačice Olimipa u sastavu:  Nadja Gorupić, Helena Dinjar, Rita Žnidarec, Sara Kroflin, Vita Galac, Petra Ljubej, Lara Grah, Patrik Dinjar, Borna Semenić i Noa Fiket. Oni su zajedno osvojili petnaest odličja, od toga sedam zlatnog, te po četiri srebrnog i brončanog sjaja.  Najuspješnija je bila početnica Petra Ljubej, koja je osvojila pet medalja, od čega dvije zlatne i srebrne. Petra je bila zlatna na 100 slobodno i 100 prsno, dok je srebra osvajala na 50 slobodno, 200 leptir i 200 mješovito. Nadomak medalje bila je na 100 prsno gdje je osvojila četvrto mjesto. Vrlo uspješan bio je i početnik Noa Fiket koji je osvojio tri zlatne i jednu srebrnu medalju. Zlatni je bio na 100 i 200 mješovito, te na 100 leđno, dok je na 100 slobodno bio srebrni. Osvojio je i četvrta mjesta na 50 slobodno i 50 leđno. Početnica Lara Grah osvojila je brončane medalje na 100 slobodno i 100 mješovito, a u to i četiri plasmana među prvih deset. Četvrta je bila na 50 slobodno, a peta na 50 leptir, 100 prsno i 50 prsno. Dojmljiv nastup imao je i kadet Patrik Dinjar koji je osvojio dva zlata i jednu broncu. Zlatni je bio na 200 i 400 slobodno, a brončani na 100 prsno. Tome je pridodao i četvrta mjesta na 100 slobodno i 100 leptir.  Kod kadetkinja Nadja Gorupić bila je brončana na 100 leđno, a osvojila je i četiri plasmana među prvih deset. Tako je na 200 mješovito i 400 slobodno bila četvrta, na 100 slobodno peta, a na 100 leptir sedma.  Kadetkinja Helena Dinjar bila je peta na 100 leptir, dok ja na 100 slobodno, 100 leđno i 200 mješovito osvojila šesta mjesta.  U konkurenciji mlađih kadetkinja Vita Galac osvojila je četiri plasmana među prvih deset, a Rita Žnidarec jedan.