Polovičan učinak zagorskih predstavnika

4. NL središte – skupina A – komentar 1. kola

Krenula je nova sezona 4. NL središte Skupina A, sa pet zagorskih predstavnika. Branitelj naslova Golubovec sjajno je otvorio sezonu. Odmah na početku imao je težak posao, derbi doma protiv Brezovice. Iako su poveli gosti u 68. minuti, u samo dvije minute (74. i 75.) Golubovec je okrenuo i stigao do važne pobjede. Kolo je otvorila Straža još u subotu prijepodne gostovanjem kod Zagreba. Bila je jako blizu tri boda jer je vodila na poluvremenu, no Zagreb je s puno sreće u završnici izjednačio, a i iz sporne situacije. Rudar DZ krenuo je porazom kod Španskog, koje je slavilo sa 4:1, dok je Mladost Zabok ušla u sezonu od koje ima velika očekivanja sa čistih 3:0 protiv Poleta (SK), uz gol velikog pojačanja Matije Smrekara u svom prvom nastupu. Zadnja je na teren izašla Ivančica, koja je u premijernom nastupu dočekala Sesvetski Kraljevec, ostavila vrlo dobar dojam, izgledala dobro, ali nes(p)retno u završnici primila dva gola i ostala i bez boda. Tako su zagorski predstavnici u prvom kolu ostvarili polovičan učinak, sa dvije pobjede, dva poraza i jednim neodlučenim rezultatom. U ostalim utakmicama Ravnice su sa 3:2 pobijedile Devetku, a Ilovac je sa 1:0 dobio Odru. Utakmica Blato – Prečko igrat će se 27. rujna, jer igralište u Blatu nije još spremno nakon poplave. Drugo kolo donosi i jedan zagorski derbi, Ivančica će u drugoj uzastopnoj domaćoj utakmici dočekati branitelja naslova Golubovec, a ta se utakmica igra u nedjelju  u 17.30 sati. U isto vrijeme Rudar DZ će dočekati Zagreb. Dan prije u subotu Straža u 17.30 dočekuje Ravnice, dok će već u petak Mladost Zabok u 19 sati gostovati kod Prečkog. U ostalim utakmicama Sesvetski Kraljevec dočekuje Devetku, Polet (SK) Špansko, Odra – Blato, a Brezovica Ilovac.