Rudar Dubrava Zabočka do vrlo važne pobjede

4. NL – središte skupina A: 8. kolo: Rudar Dubrava Zabočka – Špansko 1:0

Rudar DZ je u 8. kolu 4. NL središte skupina A dočekao Špansko. U kolo je Rudar ušao za predzadnjeg mjesta, nakon poraza kod Vojnića 95'. No, još se navijači Rudara DZ zasigurno sjećaju prethodne domaće utakmice i sedam utrpanih komada Poletu (SK). Nekako se nametalo pitanje može li se i Španskom pokazati da ova ekipa može puno više od trenutnog položaja na ljestvici. A odgovor je stigao od prve sekunda. Domaćini su odlično ušli u utakmicu, željni nadoknaditi propuštenu priliku kolo prije i nadograditi uspjeh u kupu u tjednu. Odličan ulazak je nagrađen i ranim golom već u trećoj minuti. Nakon prekida loptu je ubacio Jakov Videk, a Tomislav Valaško je glavom prenio loptu u drugi kut golmana Hadžiselimovića za 1:0. No i nakon toga domaćini su ti koji imaju inicijativu i napadaju pa i stvaraju šanse. Karlo Tisanić je u dva navrata imao izvrsne prilike no Hadžiselimović je sjajno obranio. Pored toga bilježimo i nekoliko pokušaja s distance, te jednu sjajnu akciju nakon kornera, J. Videka i Matea Šuška, no do odmora mreža gostiju više se nije tresla. S druge pak strane Špansko nije ozbiljnije zaprijetilo u prvom dijelu. U nastavku gosti bacaju sve karte u napad, no prijete iz prekida, ubacivanjima iz auta ili u gužvama, no domaćini nemaju previše problema sa odbijanjem tih napada, a s druge strane pijete kontrama. Tri takve bile su i izglede za postizanje drugog gola, posebno u 80. minuti kada je Dorijan Bakek prošao već i Hadžiselimovića, ali se spetljao i promašio prazan gola. No, pobjeda, koja je mogla biti izražena i većom razlikom nije dolazila u pitanje. Sa puno želje, htijenja, borbenosti Rudar DZ stiže do druge pobjede i ponovno dokazuje da ima ekipu za veće stvari od trenutnog položaja na ljestvici. A to je 14. mjesto sa 8 bodova, no npr. samo dva manje od osmog Prečkog. U 9. kolu Rudar DZ gostuje kod Sesvetskog Kraljevca, koji također ima 10 bodova.

Dodajmo da je prije same utakmice Roberto Pavetić primio pehar za najboljeg juniorskog strijelca prošle sezone. Pehar mu je predao instruktor NSKZŽ Franjo Kučko.