Saša Tršinski odlično otvorila ZOI mladih u Innsbrucku

INNSBRUCK (AUT) Niska uspješnih utrka Saše Tršinski sve je veća. Na otvaranju ZOI mladih u Innsbrucku Saša je prvo osvojila 12. mjesto u superveleslalomu, a onda je dan nakon toga bila 14. u super kombinaciji. Još je važnija činjenica da je najbolja skijašica u svom godištu (1996.) u obje discipline, a na današnjoj utrci ženskog veleslaloma Saša je zauzela odlično 11. mjesto sa zaostatkom od + 3.43 za pobjednicom Clarom Direz (FRA) s ukupnim vremenom 1:56.13.

INNSBRUCK (AUT) Niska uspješnih utrka Saše Tršinski sve je veća. Na otvaranju ZOI mladih u Innsbrucku Saša je prvo osvojila 12. mjesto u superveleslalomu, a onda je dan nakon toga bila 14. u super kombinaciji. Još je važnija činjenica da je najbolja skijašica u svom godištu (1996.) u obje discipline, a na današnjoj utrci ženskog veleslaloma  Saša je zauzela odlično 11. mjesto sa zaostatkom od + 3.43 za pobjednicom Clarom Direz (FRA) s ukupnim vremenom 1:56.13.

Sve djevojke na natjecanju bile su po godinu i više starije. Time ovi rezultati još više dobivaju na snazi. A uz malo, malo sreće moglo je i bolje, pogotovo u superveleslalomu. Saša je za pobjednicom zaostala samo sekundu i 29 stotinki, a od 10. mjesta dijelilo ju je tek 10 stotinki.

Kada se zna da je ovo u biti njen prvi odvožen superveleslalom u sezoni, a samo dva dana prije viroza ju je nakratko prikovala u krevet, preostaje nam još jedino još jednom reći „BRAVO SNJEŽNA KRALJICE!“

Nakon prve vožnje superkombinacije Saša je zauzimala 16. mjesto, no u pauzi između Super G i slaloma kratko smo razgovarali s njenim ocem Sašom, koji joj je uz brata Ivana podrška u Innsbrucku, a on nam je otkrio da postoje još dio rezerve u njoj, što se pokazalo i točnim. Nakon slaloma Saša se popravila za dvije pozicije i završila na ukupno 14. mjestu.

Ono najbolje tek slijedi. Pred Sašom je slalom koje redovito trenira, no istovremeno tu će i konkurencija biti žešća.

Zimske olimpijske igre tek su počele, a Saša je već opravdala svoj dolazak na njih, časno braneći boje Hrvatske. Stisnimo joj svi palčeve da dobro odradi slalom u petak.