Tondach opet okrenuo i preuzeo vodstvo na ljestvici

4. NL – središte skupina A: 8. kolo: Tondach – Odra 3:1

• Tondach poražen od Segeste

Karlo Frtalj

Tondach je u 4. NL središte skupina A u 8. kolu dočekao Odru. Bio je to i mali derbi jer se radi o ekipama, koje su nakon sedam kola bile u top pet. Tondach sjajan drugi sa 16 bodova, a Odra je u susret ušla sa petog mjesta sa 10 osvojenih bodova. Znali su domaćini da neće biti lako, ali pobjeda bi donijela puno i još više učvrstila poziciju u vrhu za ekipu iz Bedekovčine. Kao dobar uvod u ovu utakmicu bio je plasman u četvrtfinale zagorskog kupa i to sa 5:1 protiv Straže, koja je baš Odru dobila u prethodnom kolu prvenstva. Tondach je u utakmicu ušao ofenzivno kao i uvijek, i već u drugoj minuti Karlo Frtalj se našao u sjajnoj prilici, ali je pucao preko gola. Nakon toga nismo vidjeli izražene prigode sve do završnice prvog poluvremena. U 44. minuti Filip Luter je za goste izveo jedan slobodan udarac na sredini terena i stigao u kazneni prostor zabiti za 0:1, hladan tuš za domaćine. NO, Tondach je toliko puta ove sezone dokazao da je spreman na povratak. Opet je trener Bartolić odradio tri zamjene na poluvremenu, a jedan od njih Petar Boronjek, vrlo brzo mu je odgovorio golom za 1:1. Zabio je glavom za nagovještaj potpunog preokreta. Nakon toga Tondach stvara prilike, ne zabija sve do 72. minute, kada se Frtalj najbolje snalazi u jednoj gužvi i zabija za 2:1. Nakon toga Odra se otvara, a u jednoj kontri u 80. minuti Boronjek u kaznenom prostoru nalazi Frtalja, koji je srušen i to je kazneni udarac za Tondach. Frtalj sam stavlja loptu na 11 metara i pogađa za konačnih 3:1 i izbijanje Tondacha na vrh ljestvice, s kojega ga u ovom kolu može skinuti Golubovec, koji sutra igra protiv Prečkog. A u 9. kolu Tondach će na veliki zagorski derbi kod Mladosti u Zabok.