Tondach razbio Zagreb, podjela bodova u zagorskom derbiju, bod Mladosti iz Zaboka, poraz Stubice

4. NL – središte, skupina A

Danas je odigrano pet utakmica 16. kola 4. NL središte skupina A, a na terenu si bila četiri zagorska predstavnika. Na rasporedu je bio zagorski derbi u kojem su Straža i Golubovec igrali 1:1, ali utakmica dana iz zagorskog kuta odigrana je u Bedekovčini, gdje je Tondach pobijedio Zagreb sa 3:0. Već u prvoj minuti Zagrebaše je načeo Horvat, a posao za velikih 3:0 dovršili su Frančina i Merlin. Mladost iz Zaboka je odigrala 1:1 kod Prečkog. Zabočani su vodili golom Vedriša u 57. minuti, a za podjelu bodova zabio je Jurčić u 78. Stubica je dugo držala bod kod Brezovice. Vodstvo Sokića do odmora je poništio Pirički. No u završnici u zadnjih 10 minuta gosti dolaze ipak do 3:1. Na ljestvici Dinamo (OO) nije ugrožen sa 37 bodova i sutrašnjom utakmicom kod Klanjca. Od zagorskih predstavnika Golubovec je na drugom mjestu sa 32 boda, Mladost Zabok je četvrta sa 30 bodova, a Tondach je skočio na 8. mjesto sa 21 bodom. Od 12. do 14. mjesta smjestili su se Straža i Stubica sa po 18 i Klanjec sa 17 bodova, ali i utakmicom manje. Ta je utakmica sutra doma protiv lidera, ali ne zaboravimo da je njihov jesenski dvoboj završen 0:0. Sutra će još igrati Slunj i Polet, te Odra i Duga Resa.