Tondach sve bliži ispadanju

3. NL – centar: 31. kolo: Tondach – Sava Strmec 0:0, 32. kolo: HAŠK 1903 – Tondach 5:1

• Petar Boronjek .JPG

Petar Boronjek

Iza nogometaša Tondacha je dvostruki program. Naime, u srijedu su u 31. kolu 3. NL Centar dočekali Savu Strmec. Bio je to derbi začelja, izravna borba za izbjegavanje zadnjeg mjesta, no završilo je na početnih 0:0. Već u subotu u 32. kolu Tondach je gostovao kod HAŠK-a 1903. Domaćini su praktički u prvih pola sata riješili pitanje pobjednika. Naime, Bruno Rihtar je u 18. minuti zabio za 1:0, da bi sa dva gola u 23. i 29. minuti Vid Krajačić odveo domaćine na velikih 3:0. Do odmora Petar Boronjek je u prvoj minuti sučeve nadokande smanjio na 3:1. No, u nastavku, u 76. minuti, nakon dosuđenog kaznenog udarca, Krajačić je zabio sa bijele toke i treći gol za 4:1, da bi Rihtar, svojim drugim golom, u 88. minuti postavio konačnih 5:1. Podsjetimo, 3. NL centar se smanjuje na 16 ekipa, tako da ovisno o raspletu u kvalifikacijama za 2. NL, trebalo bi ispasti između tri i pet klubova. Kao i svake godine, nogometnim medijskim prostorom kreću se informacije, kako se liga ipak neće smanjivati, no osim glasina o tome nema nikakvih službenih informacija, a niti pravne osnove, pa je prema tome sve bliže da se Tondach vraća u 4. NL središte skupina A. Naime, dva kola prije kraja nema više niti teoretske šanse da se dokopa 15. mjesta, koje bi značilo spas i to u slučaju povoljnog raspleta za ovu ligu kvalifikacija za 2. HNL. Ostat će vječno pitanje, što bi bilo kad bi bilo, tj. da Tondach nije odigrao gotovo cijeli jesenski dio u gostima. Iako se to na proljeće razmjerno odradilo, pa je često imao domaće utakmice, sa normalnim ritmom izmjena mjesta igranja, to ipak nije usporedivo.

3. NL – centar, 31. kolo

TONDACH – SAVA STRMEC  0:0

SUCI: Dragašević, Lovrić, Krmar; GLEDATELJA: 10

TONDACH: Martinec, Videk (79' Cvilko), Kralj, Hendija, Mlinarić (62' I. Bosec), Boronjek (79' R. Jurina), Frtalj, Frančina, L. Jurina, D. Bosec, Usmiani. trener: Mario Čehulić

SAVA STRMEC: Đurđek, Marić, Krišto, Pišćak, Vidović, Sečenj (85' Bakula), Karamatić, Daggash, Nakić (46' Horvatinec), Jurić (80' Žitković), Plojović-Beriša (69' Mamić). trener: Ivan Piplica

3. NL – centar, 32. kolo

HAŠK 1903 – TONDACH 5:1 (3:1)

SUCI: Ljeljak, Aščić, De Villa; GLEDATELJA: 100

STRIJELCI: 1:0 Rihtar 18', 2:0 Krajačić 23', 3:0 Krajačić 290, 3:1 Boronjek 45'1+, 4:1 Krajačić 76' 11m, 5:1 Rihtar 88'

HAŠK 1903: Rendulić, Krajačić (80' Baturina), Randall, Kovačić, Bačkov (80' Đurašić), Stryzhak, Hemen (46' Musa), Rihtar, Došen, Tkačenko (46' Godić), Puček (55' Vujičić); trener: Goran Vincetić

TONDACH: Martinec, Videk (62' Borovčak), Kralj (85' Tenšek), Hendija, Mlinarić, Boronjek, Frtalj, Frančina, L. Jurina (85' Kovjanić), R. Jurina (62' I. Bosec), Usmiani. trener: Mario Čehulić