Upravo završio derbi susjeda u Donjoj Stubici

U 4. kolu 1. zagorske nogometne lige Stubica je u susjedskom derbiju dočekala Oroslavje. Uvijek je zanimljiv derbi susjeda, a sada je došao u četvrtom kolu, nakon što je Stubica u prva tri kola postigla sva tri moguće rezultata (remi, pobjeda, poraz), dok je Oroslavje krenulo sa čak tri ubodna remija. Dakle razlika je na ljestvici bila samo bod prednosti za Stubicu, pa su mnogi prije susreta 'tipovali' na još jedan 'x'. No i jedni i drugi i te kako su željeli pobjedu.

Dlesk za vodstvo gostiju

Prvi su zaprijetili domaćini, već u trećoj minuti kada iskosa iz kaznenog prostora puca Mario Rašić ali pored gola. Na drugoj strani odlična prilika u sedmoj minuti nakon odlične akcije. Davor Iskrić se probio po desnoj strani, dao za Gorana Dleska, koji ostavlja petom za Denisa Kuleša, koji izlazi sam na golmana Matea Jankavića, no domaća jedinica brani. Već u osmoj minuti sjajna prilika i za domaćine. Po lijevoj strani odlično je prošao Jan Mirt i ubacio u sredinu, gdje je sam ostao Nikola Pešec, no nije se najbolje snašao. U 12. minuti opet zicer za goste. Nakon ubačene lopte sam je na sedam metara ostao Iskrić no Jankavić opet sjajno brani

U 19. minuti Rašić pronalazi Pešeca, koji sa 12 metara šalje loptu u mrežu, ali slavlja nema, jer je zastavica u zraku, dakle zaleđe. U 21. minuti nakon greške domaćina Dlesk prolazi po lijevoj strani i puca sa 20 metara ali Jankavić brani. U 23. minuti Luka Gajski odlično puca s desne strane iskosa sa 20 metara, no na njegovu žalost lopta odsjeda na gredi. U istoj, 23. minuti Dlesk krade jednu loptu na centru, spušta se sam do kaznenog prostora i s lijeve strane precizno pogađa za 0:1.

U 32. minuti Jakov Korman gubi loptu na centru, uzima ju Matija Pavlić i sa 25 metara puca preko gola. U 33. minuti Dlesk na 'turbo' pogon prolazi po lijevoj strani, u sredini je sam Iskrić, ali dodavanje Dleska nije dovoljno precizno. U 37. minuti na desnoj strani napada Oroslavja loptu dobiva Lucijan Bednjanec Kahrić. Kada se očekivalo ubacivanje Bednjanec Kahrić puca, ali Jankavić je siguran. U 40. minuti pred golom gostiju iz gužve pokušava Pešec, ali lopta završava u bloku, da bi na drugoj strani u 41. minuti nakon dodavanja Iskrića pored gola pucao Dlesk. U 45. minuti Pešec odigrava dupli pas sa Kormanim, ubacuje s lijeve strane, ali od bloka lopta odlazi u ruke golmanu Matiji Horvatu. Tako se na odmor odlazi sa 0:1.

Oroslavje potvrdilo pobjedu

Nastav počinje pokušajem domaćina u 50. minuti. Iz slobodnjaka je ubacio Gajski, no lopta se na osam metara od Pešeca odbila Horvatu u ruke. Na drugoj strani, u 52. minuti Neven Pišković iz sredina daje lijevu za Dleska, koji puca uz prvu stativu, a Jankavić odbija u korner. No, u 55. minuti Iskrić ubacuje na Dleska, koji je ovaj puta precizan i pogađa za 0:2. U 56. minuti Gajski puca, a Horvat brani, a Pešec gura loptu u mrežu, no pomoćni sudac označava zaleđe, na iznenađenje i razočaranje domaćina.

U 61. minuti Dario Suntešić nakon odbijene lopte puca sa 35 metara, ali preko gola, a u istoj minuti na drugoj strani Pešec bježi prema Horvatu, ali njemu bježi lopta. U 68. minuti zicer domaćina za povratak. Sam je nakon dug lopte ostao Lovro Markuš, ali se spetljao i loše pucao pored gola. U 73. minuti Oroslavje rješava pitanje pobjednika. Pišković je uzeo jednu loptu na nekih 40 metara, osvojio malo prostora i dao desno za Kuleša, koji ulazi u kazneni prostor malo iskosa i pored Jankavića pogađa za 0:3.

U 76. minuti nova kontra Dleska, koji opet ostavlja pratnju i ubacuje pred gol, ali ovaj puta obrana u zadnji čas izbija ispred Kuleša. U 86. minuti Dlesk puca iz slobodnjaka sa 25 metara, no Jankavić, uz mrvicu nesigurnosti, hvata loptu. Do kraja ritam je dosta razbijen izmjenama, utakmica je bila riješena, no u nadoknadi nažalost došlo je do ozljede Jurice Benka, koji je nastradao u sudaru sa Jankavićem izvan kaznenog prostora. No, rezultat se nije mijenjalo i Oroslavje odnosi kući sva tri boda.

Marijo Rendulić, trener NK Stubica: ''Zaslužena pobjeda Oroslavja. Osim na početku, nismo bili na razini, imamo dosta tehničkih problema, malo smo premekani, a iz naših grešaka Oroslavje je brzo dolazilo do šansi, nisu ni sve zabili, moglo je biti još i gore. Mi se mučimo u igri, još nešto imamo u sredini, ali prema naprijed teško dolazimo do situacija Morat ćemo napraviti neke promjene, prije svega u navikama, što je teže, ali nama je da radimo, moramo povećati agresivnost, jer ne može se nikoga pobijediti na finjaka.''

Valentino Novosel, trener NK Oroslavje: ''Jedna čvrsta i borbena utakmica, dostojna derbija. Čestitam Stubici na vrlo dobroj utakmici. Smatram da smo zasluženo dobili utakmicu. Prevladala je individualna kvaliteta ali i naš momčadski duh. Uspjeli smo dočekati i da nas malo pomazi sreća da stignu i ti golovi, i čestitam još jednom domaćinima i svojim dečkima.''