Važna pobjeda Bedekovčine

18. kolo 3. HRL središte, skupina B: RK Dugo Selo 2 – RK Bedekovčina 41:44

Rukometaši Bedekovčine u nedjelju su u 18. kolu 3. HRL središte skupina B gostovali kod Dugog Sela 2. Domaćini su krenuli sa 2:0, no Bedekovčina se brzo vraća, preokreće i sve više podiže prednost, da bi Jurina pet sekundi prije isteka prvog poluvremena pogodio za vrlo solidnih 16:23. No, domaćini u nastavak ulaze serijom od četiri uzastopna gola, pa se vraćaju u utakmicu na 20:24. Bedekovčina se nakon toga stabilizirala i uspijeva održavati prednost između tri pet golova razlike. No, kako je to utakmica sa jako puno golova, opasnost od potpunog povratka domaćina vreba do same završnice. Kada je Končić u 55. minuti zabio za 39:34, dakle pet razlike i to sa igračem više, činilo se kao je pitanje pobjednika riješeno. No, stvari kompliciraju dva brza isključenja za Bedekovčinu (M. Kuleš i Sovec) pa Dugo Selo 2 sa dva brza gola spušta na minus tri. No, kada je Šoštar na tri minute do kraja zabio 40. gol za goste i opet povisio na plus četiri, pobjeda se počela smiješiti. Istina, u ovoj utakmici sa zaista velikim brojem golova do kraja ih je palo još dosta, ali ipak pobjeda odlazi u Bedekovčinu sa konačnih i pomalo nestvarnih 44:41. Čak 17 golova za Bedekovčinu postigao je Dejan Končić, Karlo Jurina dodao je 9, a Marko Mohač 8. Kod domaćina najefikasniji je bio Renato Braut sa 14 golova. Važna je ovo pobjeda Bedekovčine u borbi za 4. mjesto, koje vodi u doigravanje, kojom je na neki način anuliran domaći poraz od Rekreativca kolo prije. Bedekovčina drži 4. mjesto sa 23 boda, s čime se i izjednačila bodovno sa trećim Dugim Selom 2, s tim da ima utakmicu manje, ali i slabiji međusobni omjer, jer je ne jesen poražena kod kuće sa pet razlike. Maksimir Pastela zaostaje četiri boda. U 19. kolo Bedekovčina dočekuje Slogu SN.

RK DUGO SELO 2 – RK  BEDEKOVČINA 41:44 (16:23)