Zabok drugi u Zadru

U Zadru održan 19. memorijalni košarkaški turnir ''Tomislav Knežević''

U organizaciji KK Zadar u Zadru je održano 19. izdanje memorijalnog košarkaškog turnira „Tomislav Knežević“. Uz Zadar nastupili su još Zabok, Šibenka i Kvarner.
Košarkaši Zaboka ostavili su vrlo dobar dojam na ovom turniru i na kraju su zauzeli drugo mjesto, nakon što su u finalu poraženi od domaćina Zadra rezultatom 74:59.
Prethodno su Zabočani poslije preokreta savladali Šibenku u prvom polufinalu rezultatom 94:83, nakon što su Šibenčani nakon prve četvrtine imali +13 (25:12), a na poluvremenu +10 (49:39). Zabok je preokrenuo uraganskom trećom četvrtinom, da bi u zadnjih deset minuta još povećao prednost. U toj se utakmici istaknuo Lužaić s 24 koša, dok se Cvitanović zaustavio na 20 koševa čemu je pridružio i 6 skokova i 3 asistencije. Po 12 koševa protiv Šibenke upisali su Cinac i Savić, dok je Karahodžić uz 10 koševa upisao i 7 skokova.

Zabok se većim dijelom utakmice dobro držao u finalu  protiv Zadra. Nakon vodstvo domaćih od 24:16 pri kraju prve četvrtine, Zabočani su do 13. minute napravili seriju od 10:0 i poveli (24:26). Na odmor se ipak otišlo vodstvom domaćina od sedam koševa razlike (37:30). U zadnjih deset minuta Zabok je ušao sa samo pet koševa manjka (57:52), no Zadar je tada stavio u višu brzinu i na kraju je slavio s 15 koševa razlike (74:59). Jedini dvoznamenkasti u redovima Zaboku u finalu bio je Luka Cvitanović sa 17 koševa.
U utakmici za treće mjesto Kvarner je slavio protiv Šibenke rezultatom 84:73.
Nagrada za MVP igrača i za najboljeg strijelca pripala je košarkašu Zadra Amaru Gegiću koji je ukupno postigao 43 koša na dvije utakmice.

ŠIBENKA – ZABOK 84:93 (25:12, 24:27, 17:30, 18:24)
ŠIBENKA: Badrak 19, Bobek 4, Begić, Pleadin 1 (1-2), Škedelj 14 (5-6), Junaković 24 (7-8), Vujačić 2, Jukić 4, Serdarušić 12 (2-4), Škugor, Brajković, Paić 4. TRENER: Roko Jurlina
ZABOK: Cvitanović 20 (3-5), Cinac 12 (2-3), Lužaić 24 (8-8), Rajčić 7 (1-1), Savić 12, Črnjević 5 (1-2), Sikirić, Bistrović 3, Borovčak, Karahodžić 10 (5-9). TRENER: Ivan Tomas

ZADAR – ZABOK 74:59 (24:21, 13:9, 20:22, 17:7)
ZADAR: Kos, Dundović, Gilbert 16 (4-5), Rebec 8 (2-2), Ramljak 18 (8-10), Klarica 8 (0-1), Gegić 17 (3-6), Žganec 7 (2-2). TRENER: Danijel Jusup
ZABOK: Karahodžić 3 (1-2), Cvitanović 17 (2-3), Cinac 7 (3-4), Lužaić 7 (2-2), Rajčić 8 (2-2), Savić 7, Črnjević 5 (2-2), Sikirić, Bistrović 2, Borovčak 3. TRENER: Ivan Tomas