Zagorec Veliko Trgovišće u osminu finala zagorskog kupa

U Svetom Križu Začretju odigrana utakmica 1. Kola kupa NS KZŽ između domaćeg Jedinstva i Zagorca (VT)

U Svetom Križu Začretju odigrana je utakmica 1. kola Kupa NS KZŽ u kojem su se sastali domaće Jedinstvo i gost iz Velikog Trgovišća Zagorec. Nakon 90 minuta igre u sljedeći krug rezultatom, 1:0 plasirala se ekipa Zagorca.

Bio je ovo pravi šahovski susret u koji su obje ekipe ušle dosta oprezno s težnjom da u brzom tranzicijama dođu do gol prilike i postignutog gola. U prvom poluvremenu možemo izdvojiti izglednu priliku Junkovića u sam smiraj poluvremena ali je prilika otišla u nepovrat te se na odmor otišlo nedirnutih mreža.

U drugom dijelu susreta bolje si na terenu stajali gosti iz Velikog Trgovišća igrajući ofenzivnije i takav im se pristup isplatio u 56. minuti kada je Luka Kontrec, u skladu sa svojim prezimenom, istrčao jednu kontru pretrčavši obrambenog igrača Jedinstva i ubacivši loptu na drugu stativu gdje ju sam dočekuje Sever koji lako poentira za vodstvo gostiju pored nemoćnog Hanžeka.

Nakon toga igru preuzima Jedinstvo, gosti se brane i pokušavaju brzim kontrama ugroziti gol domaćina, i stvara tri izgledne prilike za izjednačenje ali domaći napadači danas nisu bili raspoloženi te je nakon posljednjeg zvižduka suca Kožara, sudačka trojka odlično odradila posao, na semaforu ostao zapisan rezultat iz 56. minute. Jedinstvo 0. Zagorec ( VT ) 1.

SVETI KRIŽ ZAČRETJE: Igralište Jedinstva. Gledatelja: 150. Sudac. Nikola Kožar  ( Donja Stubica ). Pomoćnici: Boris Petriško ( Donja Stubica ), Domagoj Filko ( Klanjec ). Delegat: Dinko Prpić ( Donja Stubica ).

Strijelac: 0:1 Sever 56'.

JEDINSTVO: Hanžek, Vorih (53. Piljek ), Sinković, Sekalec ( 72. Draganić ), Majsec, Ferček, Cigula, Majcenić, Jurman ( 65. Mirt ), Šoštarić ( 53. Pernjek ), Junković. Trener: Darko Kunštek.

ZAGOREC (VT): Seljan, Halambek ( 53. Škarica ), Habazin ( 65. Martinec ), Silić, Lončarić, L. Kontrec, Horvat, I. Kontrec, Slovenec ( 46. Zanoški; 90+2 Lež ), Šenkiš, Sever. Trener: Zdenko Brgles.