Zagorski derbi bez pobjednika, Golubovec okrenuo Slunj

4. NL središte – Skupina A

Danas su odigrane preostale tri utakmice 17. kola 4. NL središte – Skupina A. U zagorskom derbiju Mladost Zabok i Straža igrali su 2:2, pa je nastavljen proljetni trend da međusobne utakmice zagorskih predstavnika završavaju bez pobjednika. Golubovec je gubio na poluvremenu 0:1 od zadnjeg Slunja, ali je u sedam minuta u nastavku sa tri gola okrenuo i stigao do prve proljetne pobjede. Klanjec je dočekao Brezovicu, koja se bori za sam vrh i izgubio 0:2. Podsjetimo, još jučer Tondach je kod Španskog odigrao 0:0, dok je Stubica poražena 0:2 kod Zagreba. Vodeći Dinamo ima 43 boda. Golubovec je na drugom mjestu sa 35 bodova, koliko ima i treća Brezovica, a slijedi Mladost Zabok sa 31 bodom. Tondach je na devetom mjestu sa 22 boda, a Straža, Stubica i Klanjec drže 12., 13. i 14. mjesto sa 19, 18 i 17 bodova.  U 18. kolu nemamo zagorskog derbija, po tri ekipe će na teren i subotu i nedjelju. U subotu Tondach dočekuje Polet (SK), a Straža Dugu Resu 1929., dok Golubovec gostuje kod Blata. Nekako se nadamo da bi to mogla biti bodovna bogata subota za zagorske klubove. U nedjelju će u Slunj po nove bodove krenuti Mladost Zabok, Klanjec će isto pokušati, ali bit će mu teže, kod Odre. dok će Stubica u svom nedjeljnom terminu dočekati Špansko. Osim utakmica za zagorskim sudioništvom još igraju Brezovica – Zagreb i Prečko – Dinamo (OO). Sve utakmice se igraju u 15.30 sati.

4. NL središte skupina A 2021/22. 17. kolo

Klanjec - Brezovica              0:2 (Celiček 16', Sokić 84')

Dinamo (OO) - Odra             2:0 (Vučić 6', Ndao 65')

Duga Resa 1929. - Prečko     0:0

Mladost Zabok - Straža       2:2 (Poljak 5'11m, 1:1 Biruš 17', 1:2 Firer 74' 11m, 2:2 Peček (ag) 80')

Golubovec - Slunj                 3:1 (Vujica 56', 63', I. Risek 59'/Matovina 16')

Polet (SK) - Blato                  3:1 (Tetlo 45', Lasić 55', Križić 90+2'/Jurišić 38')

Špansko - Tondach              0:0

Zagreb - Stubica                   2:0 (F. Medić 43', 90')

TABLICA: 4. NL SREDIŠTE. SKUPINA A, SEZONA 2021/22.