Zagorski derbi odličnom Tondachu

4. NL – središte skupina A: 19. kolo: Golubovec – Tondach 1:3

NOVI GOLUBOVEC – Novi zagorski derbi u 4. NL središte. U 19. kolu u Novom Golubovcu Golubovec je dočekao Tondach. I jedni i drugi u utakmicu su ušli bez poraza u proljetnom dijelu sezone, iako su odradili i po jednu zaostalu utakmicu od jeseni. Golubovec je nakon dva remija, nanizao dvije pobjede, dok je Tondach u četiri proljetna naslova uhvatio šest bodova, nakon jedne pobjede i tri neodlučena rezultata.

Odlični Tondach na odmor sa 0:2

Već u 2. minuti nagovještaj opasnosti za domaćine, kada se Karlo Frtalj izborio za jednu loptu na lijevoj strani napada gostiju i ubacio pred gol domaćina, ali lopta je sve preletjela i završila na drugoj strani kod Andrije Frančine, nakon čijeg ubačaja obrana otklanja opasnost. A već u 3. minuti na drugoj strani nakon napada po lijevoj strani Dario Bobek je činilo se ubacio na drugu stativu za Kristijana Kresonju, no lopta je završila na prečki. Slijedeći opasan napad Tondacha završio je vodstvom. Filip Merlin je malo u polovici domaćina sjajno petom ostavio loptu za Frtalja, koji se probija po lijevoj strani, daje povratnu na nekih 12 metara gdje dolazi Frančina i iz prve puca prizemno uz samu stativu za rano vodstvo gostiju u 7. minuti. U 14. minuti Patrik Sokolić je dobro ubacio za Kresonju koji dobro prima na 15 metara loptu, pa prosljeđuje za Dubravka Vujicu, koji pokušava pucati pored čuvara, ali samo u blok. U 26. minuti Merlin je čvršći u jednom duelu na centru, odnosi loptu i daje za Franka Borovčaka, koji ulazi kazneni prostor, vara jednog igrača, ali mu lopta bježi pa u borbi nezgodno starta na Ivana Riseka. Dobiva žuti karton, na negodovanje dmaćina koji su tražili isključenje. No, samo minutu kasnije Merlin je dobio nehotice kopačkom u glavu pa su pak neki gosti po tiho zazivali isključenje. No, dojam je da je sudac u oba slučaja dobro reagirao, jer namjere nije bilo. Kad se sve smirilo u 33. minuti Karlo Bobinec je izveo jedan korner za goste, lopta mu se odbila, a u drugom pokušaju pogađa u glavu Borovčaka, koji sa nekoliko metara precizno pogađa za 0:2. U 38. minuti Filip Horvat je prošao po desnoj strani, prošao jednog, pa drugog, pa i trećeg igrača, ušao u sredinu i kada je već došao u opasnu zonu obrana ga ruši na 18 metara. Slobodan udarac izvodi Bobinec, a Filip Škvorc brani. Domaćini su sve smušeniji i nakon greške obrane u 40. minuti sam ostaje pred Škvorcom Frtalj, ali njegov lob udarac domaća jedinica brani. U 42. minuti domaćini slažu zaleđe, ali iz drugog plana dolazi Petar Boronjek i izlazi sam pred Škvorca, koji zatvara kut, tjera Boronjeka u loš kut i ovaj pogađa vanjski dio mreže. U 44. minuti Golubovec je imao slobodan udarac sa 40 metara iskosa s lijeve strane, nakon kojega su u par sekundi stigle dvije šanse za domaćine, no Damir Družinec je fantastično obranio udarce Kresonje i Vujice. Na odmor se tako odlazi sa vodstvom vrlo dobrog i razigranog Tondacha.

U nastavku gosti potvrdili pobjedu

Domaćini su u nastavak krenuli očekivano s namjerom da se vrate u utakmicu, a u prvih pet minuta bilo je nekoliko pokušaja ubacivanja lopte pred gol, a u 50. minuti Kresonja je bio u solidnoj poziciji na 12 metara, no nije dobro reagirao, pa veće opasnosti nije bilo. U 53. minuti slobodan udarac za Tondach izvodi Borovčak, ali pogađa u glavu Riseka na nekih 12 metara. U 57. minuti Tondach je mogao sve riješiti. Nakon duže akcije i dodavanja oko kaznenog prostora domaćina, Boronjek na 25 metara daje jednu kraću paralelu za Bobinca, koji sjajno gura u prostor Merlina, kroz zadnju crtu obrane. Merlin, malo iskosa izlazi pred Škvorca i puca po zemlji, ali Škvorc odbija u korner. U 62. minuti slobodan udarac za Golubovec izvodi Kresonja, ali sa 22 metra pogađa u živi zid. U 65. minuti Merlin daje desno za Frtalja, koji po zemlji ubacuje na drugu stranu, ali N. Bobek u zadnji čas izbija loptu. U 69. minuti Horvat daje za Merlina, čiji udarac sa 13 metara Škvorc lako brani. Golubovec se sve više otvara, Tondach čeka kontre i prekide. U 78. minuti Loren Jurina izvodi korner, nakon kojega prvo puca Bobinec, pa Škvorc brani. No, lopta se odbija do Jurice Hendije koji puca sa 6 metara, a nogom brani Risek. No, lopta se opet odbija do Hendije, koji opet puca, ali opet Risek nogom brani na gol crti. Pravi fliper u kaznenom prostoru domaćina završio je kornerom, nakon kojega su domaćini otklonili opasnost. No, u 84. minuti nitko nije mogao spriječiti novi gol Tondacha. Bobinec je izveo slobodan udarac i sa 25 metara od stative sjajno pogodio za 0:3. U 89. minuti Silvio Vukić je lijepo prošao dva igrača gostiju i sa 20 metara precizno pogodio za 1:3. Još je moglo biti golova. U 90. minuti Frtalj i Filip Jagarčec izveli su kontru, Frtalj je prošao i izašlog Škvorca na 45 metara, dao za Jagarčeca, koji je bio neodlučan, pa je na kraju B. Leško obranio njegov zakašnjeli udarac. Bilo je pokušaja još i na drugoj strani. U 3. minuti nadoknade, nakon ubačaja s desne strane Risek glavom puca pored gola. Bila je to zadnja prilika na utakmici, koju Tondach sasvim zasluženo dobiva 1:3. Golubovec ovaj puta nije bio na razini na kojoj smo ga navikli gledati, pogotovo u domaćim utakmicama, no Tondach je s druge strane odigrao odličnu utakmicu i zadržao proljetnu nepobjedivost. Nakon ovog i jedne i druge u 20. kolu čeka još jedan zagorski derbi. Tondach će dočekati Mladost iz Zaboka, a Golubovec gostuje kod Stubice.

Izjave: Tomislav Škudar, pomoćni trener NK Golubovec: ''Zaslužena pobjeda Tondacha, apsolutno. Mi nismo bili pravi, nismo bili unutra. Tondach je više želio pobjedu i jednostavno nismo im danas mogli parirati ni u jednom segmentu igre i čestitam gostima na zaslužena tri boda.''

Drago Bartolić, trener NK Tondach: ''Pokazali smo na jesen, pokazali smo i danas. Čestitam svojim dečkima na pobjedi.''