Prethodni članak
Sljedeći članak

Dječji vrtić Bubamara proslavio 25. rođendan!

Obilježeno je 25 godina otkako je vrtić odvojen od škole i djeluje kao samostalna ustanova


Donjostubički Dječji vrtić Bubamara proteklog je tjedna, 10. veljače, proslavio 25 rođendan. Kako nam je pojasnila ravnateljica Snježana Benko, obilježeno je 25 godina otkako je vrtić odvojen od škole i djeluje kao samostalna ustanova.

Dječji vrtić u Donjoj Stubici otvoren je 1969. godine, u prostorijama tadašnje OŠ „Tomislava Radića“. Tada je u vrtiću boravilo desetak djece. Novi vrtić s dvije skupine djece otvoren je 1982. u novoizgrađenom objektu, a dvije godine kasnije s radom počinje i jaslička skupina od 12 djece. Krajem osamdesetih dograđena je dvorana te kuhinja s blagovaonom, a 13.12. 1996. Gradsko vijeće Donje Stubice donijelo je odluku o izdvajanju vrtića iz sustava osnovne škole, tako da je vrtić u sklopu škole djelovao do 9. veljače 1997.

Zadnja rekonstrukcija i uređenje dječjeg vrtića, kao i dogradnja izvršeni su 2020. godine te u njemu danas boravi 156 djece u osam grupa. U vrtiću se provodi redovni desetosatni program, kraći program predškole i program igraonice. U vrtiću djeluje i psiholog, logoped i zdravstveni voditelj. – Odlučili smo obilježiti 25 godina kako je vrtić odvojen od škole, a i sama zgrada vrtića ove godine napunit će 40 godina. U obilježavanje ovog rođendana uključili su se i roditelji. Podijelili su svoja sjećanja na vrtićke dane provedene u DV Bubamara te kako se osjećaju sad kad svoju djecu dovode u taj isti vrtić – rekla nam je ovom prigodom Snježana Benko, koja je vođenje vrtića preuzela 2021. godine od dugogodišnje ravnateljice Vesnice Borlak.

 - Djeca u vrtiću provode veći dio dana i vrtić je mjesto gdje se djeca razvijaju, rastu, druže, uče kroz igru, vesele, smiju, ponekad i puste koju suzu, a svi mi koji radimo u vrtiću tu smo da zadovoljimo njihove potrebe i pružimo im najbolje moguće uvjete za pravilan rast i razvoj. U godini pred nama cilj nam je verificirati program engleskog jezika i program za darovitu djecu.  Tu je i jedan ambiciozan projekt oko kojeg smo ovih dana u pregovorima. Ali to je tek u začetku, tako da, o tom potom. Provodimo i  CAP program (ChildAssaultPrevention) prevencije zlostavljanja djece namijenjen djeci predškolske dobi u vrtićima. Cilj je smanjiti ranjivost djece i njihovu izloženost različitim oblicima zlostavljanja – rekla je ravnateljica, dodavši kako se djeca u vrtiću mogu uključiti u folklornu grupu, kako bi se doprinijelo osvještavanju tradicije i kulture, a tu je i grupa Malih vezilja, koje čuvaju tradiciju vezenja u našem kraju.

 

 

 

 

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook