KAKVA POBJEDA: Zabok još jednom srušio Cibonu
Odličan start košarkaša Zaboka u treći krug FAVBET Premijer lige
Po peti put u posljednje dvije sezone Zabok je savladao Cibonu. Sasvim zasluženo. Bila je to zanimljiva i napeta utakmica, no Zabok je u samoj završnici bio pametniji i mudriji i na kraju je zasluženo slavio s deset koševa razlike (90:80). Ova pobjeda bit će veliki poticaj košarkašima Ivana Tomasa u borbi za play off.
Prva četvrtina prošla je u vrlo izjednačenoj igri. Zahvaljujući Joku koji je u zadnje dvije minute nanizao osam koševa Cibona je poslije prvih deset minuta imala dva koša prednosti (19:21). Obje momčadi dosta su se u prvoj četvrtini oslanjale na tricu, Zabok je pogodio 5 trica iz 10 pokušaja, a Cibona 4 od 7. Već nakon prve četvrtine Jok je na kontu imao 12 koševa.
FOTOGALERIJU S UTAKMICE POGLEDAJTE OVDJE
Odlično se zabočkoj publici u prvoj polovici druge četvrtine predstavio Djitte serijom od šest koševa. I druga je četvrtina bila posve ravnopravna i ni jedna se momčad nije uspjela odvojiti. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 41:43. U redovima Zaboka 8 je koševa u prvom dijelu upisao Cinac, dok se kod gostiju Jok zaustavio na 12 koševa iz prve četvrtine.
S pet koševa u nizu treću je četvrtinu odlično za Zabok otvorio Luka Tomas i Zabok je u 22. minuti poveo (46:43). Gosti su odgovorili serijom od 8:0 (46:51), a u tom je periodu bilo nekoliko u najmanju ruku spornih odluka na štetu domaćina. Mic po mic Zabok je u 27. minuti došao vodstva poslije polaganja Cinca (58:57). Tricom Savića na ulasku u 30. minutu Zabok je prvi puta došao do +6 (65:59), a Črnjević je tu razliku u idućem napadu digao na +8 (67:59) na kraju treće četvrtine.
Na ulasku u 32. minutu Djitte s linije slobodnih bacanja prvi puta dovodi Zabok do dvoznamenkastog vdostva (71:61). Gosti su vrlo brzo nakon nesportske pogreške Lužaića tu prednost prepolovili (71:66). Nevjerojatno kakav je „zicer“ za -3 u 36. minuti promašio Vuković, a odmah ga je tricom za 78:70 „kaznio“ odlični Luka Tomas i Sesar je morao pozvati minutu odmora. Odmah poslije gostujuće minute odmora Radovčić zabija tricu (78:73), pa minutu odmora zove Ivan Tomas.
FOTOGALERIJU S UTAKMICE POGLEDAJTE OVDJE
Radovčić je potpuno uzeo konce igre u svoje ruke i na ulasku 38. minutu serijom od sedam koševa približio Cibonu na -3 (80:77). Točno dvije minute prije kraj utakmice Savić pogađa važnu tricu (83:77), s druge strane promašuje Radovčić, loptu lovi Črnjević na kojem faul radi Perasović, a kapetan domaćih pogađa jedno slobodno bacanje za +7 (84:77). Minutu prije kraja Vuković pogađa jedno slobodno bacanje (84:78), da bi Savić 38 sekundi prije kraja zabija za 86:78. Radovčić 30 sekundi prije kraja zabija oba slobodna bacanja za 86:80. Sow hrabro ulazi za 88:80, Cibona 17 sekundi prije kraja gubi loptu i tu je priči bio kraj.
Zabok je s 16 koševa predvodio Luka Tomas, Dino Cinac i Lovre Bašić postignuli su po 13 koševa, s time da je Cinac 5 puta uspješno skočio. Kapetan Antonio Črnjević upisao je 10 koševa uz 6 skokova, a posebno veseli 8 koševa povratnika nakon ozljede Emila Savića. Bila je to jedno odlično momčadsko izdanje Zaboka u kojem je svaki igrač da svoj obol. Kod Cibone Ivan Majcunić je postigao 15 koševa uz 5 skokova, Dut Jok 12 uz 4 skoka, a 12 je koševa uz 4 asistencije postigao Krešimir Radovčić.
FOTOGALERIJU S UTAKMICE POGLEDAJTE OVDJE
ZABOK – CIBONA (19:21, 22:22, 26:16, 23:21)
ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 500 , SUCI: Gracin, Rogić i Lovrić.
ZABOK: Perkušić, Djitte 8 (2-2), Lužaić 5, Cinac 13 (5-8), Rajčić 3 (1-2), Tomas 16 (3-4), Savić 8, Črnjević 10 (4-6), Sow 9, Cvitanović 5 (0-1), Pavković, Bašić 13 (2-3). TRENER: Ivan Tomas
CIBONA: Vuković 11 (4-6), Ročak 3 (1-2), Radovčić 12 (5-6), Aranitović 5 (3-4), Perasović 9 (4-4), Skorić 5 (1-2), Bundović 3, Smajlagić 5, Majcunić 15 (1-1), Jok 12, Bart, Katanović. TRENER: Josip Sesar