Nevjerojatan događaj na hrvatskom OPG-u: Četiri krave otelile 8 telića u 7 dana
U malom selu Donjoj Petričkoj dogodilo se malo stočarsko čudo. Na obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu (OPG) Miroslava Trgovca u samo nekoliko dana četiri krave otelile su osam telića, piše Index.
Miroslav Trgovac, koji se bavi stočarstvom već desetljećima, kaže da se ovako nešto nije dogodilo otkad njegova obitelj uzgaja krave i proizvodi mlijeko. Njegov OPG poznat je u tom kraju po proizvodnji mlijeka i uzgoju stoke, a sada će se, čini se, o njemu pričati i zbog ovog rijetkog fenomena.
"Sedam dana, svaki drugi dan se jedna krava telila i imala blizance", našalio se Trgovac za Pixsell. "Znalo je biti godišnje po jedna, dvije, ali u razmaku nekih šest mjeseci. Ali ovo, da su četiri krave u razmaku od nekoliko dana se otelile, to nismo imali u povijesti, otkad se bavimo ovim", kaže.
Donja Petrička je selo u sastavu općine Ivanske (Bjelovarsko-bilogorska županija).